Základná časť sezóny sa po 2. lige pomaly blíži ku koncu aj v najvyššej hokejbalovej súťaži. Do vyraďovacej časti ostáva odohrať len tri kolá, no celkový víťaz tabuľky ešte stále nie je známy. Bude to boj do posledného zápasu.

Aktuálny líder 1. ligy Bukovinka Zvolen si mohol v prípade víťazstva zabezpečiť päťbodový náskok pred svojím prenasledovateľom, pretože Radvaň mala v 14. kole voľno. Proti Zvolenčanom sa postavili Knights, ktorí sa pohybujú na chvoste tabuľky. Bukovinka hrala svoju typickú hru, ovládala loptičku, vyhýbala sa zbytočným chybám a vyčkávala na dobrú príležitosť. Takto sa im podarilo vyhrať úvodnú tretinu 2:0. V ďalšej časti hry začali byť rytieri odvážnejší, vysunuli forčeking a dostali Bukovinku pod tlak. Vypracovali si niekoľko vyložených príležitostí, no najväčšou slabinou bola pre nich záverečná fáza útoku. Buď vôbec netrafili súperovu bránku, alebo sa im loptička zaplietla medzi nohy. Práve nevyužité šance rytierov rozhodli o zápase, ktorý sa skončil víťazstvom Bukovinky 5:2.

Súboj tabuľkových susedov medzi MonkeysHbK Zubři mal vyrovnaný a napínavý priebeh. Prví sa dostali do vedenia Monkeys, ale Zubři v druhej tretine po individuálnych chybách protivníka otočili na 2:1. V poslednej časti hry mohli ešte zvýšiť, no proti bol najmä brankár Gálik, ktorý skvelými zákrokmi podržal svoj tím. To akoby naštartovalo aj jeho spoluhráčov a v polovici záverečnej tretiny Monkeys vyrovnali. Inkasovaný gól položil Zubři na lopatky, ťažkopádne sa vracali do obrany a súper dokázal dobré príležitosti aj využiť. Najprv sa presadil pekným bekhendovým ťaháčikom do ľavého vinkľa Sečkár a onedlho ho z forhendovej strany do toho istého miesta napodobnil Kubovčík. V záverečných sekundách Monkeys potvrdili kvalitný výkon ďalším presným zásahom, takže si na svoje konto pripísali cenné víťazstvo nad HbK Zubři 5:2.

V 2. SHbL – BB odštartovalo úvodné kolo play-off. Už po víkendových dueloch poznáme niekoľko postupujúcich do štvrťfinále.