Banskobystrické lokálne BB FM rádio, ktoré už takmer mesiac vysiela v regióne na frekvencii 94,7 MHz, postupne spestruje svoju programovú štruktúru. Spravodajská redakcia rádia sa popri pravidelnom krátkom spravodajstve a rozšírených publicistických príspevkoch v prúdovom vysielaní, pripravuje na spustenie doplnkového rozhovorového formátu.

Relácia Na slovíčko s Karolínou Piliarovou prinesie každý týždeň diskusiu moderátorky s jedným hosťom ku vždy aktuálnej regionálnej téme.

„Chceli sme do regiónu priniesť pravidelný a dynamický formát, ktorý bude hľadať odpovede na aktuálne otázky od konkrétnych kompetentných ľudí. Takýto priestor je v regióne značne obmedzený a v princípe ho dosiaľ vytváral len verejnoprávny rozhlas trochu inou formou. S Karolínou Piliarovou sme pripravili reláciu, ktorá bude postavená na jej údernom dialógu s jedným hosťom,“ približuje Filip Roháček, programový riaditeľ BB FM rádia.

Relácia Na slovíčko s Karolínou Piliarovou bude v premiére vysielaná vždy vo štvrtok o 13.30 h a v repríze ju BB FM rádio odvysiela vždy v nedeľu v rovnakom čase. Relácia v trvaní do 15 minút bude ale zároveň krátko po premiére dostupná vždy ako podcast aj prostredníctvom viacerých obľúbených streamovacích služieb, vrátane Spotify či Apple Podcasts.

„Jednotlivé relácie sa budú venovať konkrétnej aktuálnej regionálnej téme, ku ktorej budeme pozývať hostí zo spoločenského, ale aj politického života. Keď pôjde o politické témy, jedného hosťa vždy doplní aj vyjadrenie protistrany a otázky smerované práve ku konfrontácii s názormi z opačného spektra,“ priblížila moderátorka programu Karolína Piliarová.

Pozvanie do prvého vydania, ktoré bude vysielané vo štvrtok, 25. marca o 13.30 h, prijala riaditeľka Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková. Karolína Piliarová sa jej bude pýtať na to, ako ovplyvnila chod banskobystrickej nemocnice pandémia ochorenia Covid-19 a čo to v praxi znamenalo a znamená pre jej pacientov.

V premiére si budú môcť reláciu vypočuť poslucháči vo štvrtok prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí, ale aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store.