Juniori ŠKP Banská Bystrica sa počas uplynulého víkendu stali ligovými šampiónmi Slovenska. Rozhodol o tom trojdňový turnaj štyroch najlepších tímov, ktorý sa uskutočnil v Považskej Bystrici pod názvom Final Four.

Považská Bystrica získala právo na usporiadanie záverečného turnaja ako najúspešnejší tím po základnej časti sezóny. Okrem domáceho celku a Banskobystričanov bojovali o titul majstra bratislavský Inter a tím TYDAM UPJŠ Košice. O celkovom poradí rozhodovala tabuľka po jednokolových súbojoch každého s každým.

V považskobystrickej športovej hale vládla vynikajúca atmosféra. Najvyrovnanejší duel odohrali Banskobystričania práve s favorizovaným domácim tímom, ktorý zdolali až v napínavom závere. Rovnako dramatický bol aj zápas ŠKP s Interom Bratislava. Juniori spod Urpína sa predviedli vo veľmi dobrom svetle a divákov zaskočili svojou suverenitou.

„Do prvého zápasu s Košicami sme vstúpili bez akejkoľvek prípravy a hráči sa nemali možnosť s prostredím vopred bližšie zoznámiť. Práve z tohto dôvodu sme začali veľmi nervózne, no napokon sme Košičanov predčili vo všetkých ukazovateľoch a zvíťazili sme nad nimi bez väčších problémov. Druhý zápas proti domácej Považskej Bystrici bol podstatne náročnejší a už po polčase som bol prinútený meniť celú taktiku a systém hry. To sa ukázalo ako rozhodujúce a aj tento duel sme zvládli podľa predstáv. Posledné stretnutie s Interom sa mi veľmi ťažko hodnotí, náš súper podal fantastický výkon a i keď sme mali v niektorých momentoch na mále, nedeľnú drámu sme napokon doviedli do víťazného konca. Aj touto cestou by som chcel svojim zverencom poďakovať, pretože ako v základnej časti, tak aj v záverečnom Final Four nechali na palubovke úplne všetko a dokázali tak pred celým Slovenskom, že vedia hrať basketbal,” uviedol pre portál basket-live.sk spokojný tréner ŠKP Branislav Bažány.

V celkovom poradí tak za Banskou Bystricou skončila domáca Považská Bystrica, bronz putoval do Bratislavy a nepopulárne štvrté miesto obsadili Košice.

Výsledky zápasov Final Four:

Piatok 04.05.2012

ŠKP Banská Bystrica vs. TYDAM UPJŠ Košice 60:45

IMC Slovakia P. Bystrica vs. BK Inter Bratislava 64:57

Sobota 05.05.2012

BK Inter Bratislava vs. TYDAM UPJŠ Košice 85:52

IMC Slovakia P. Bystrica vs. ŠKP Banská Bystrica 61:66

Nedeľa 06.05.2012

ŠKP Banská Bystrica vs. BK Inter Bratislava 83:73 pp

 TYDAM UPJŠ Košice vs. IMC Slovakia P. Bystrica 62:73