V prvom stretnutí štvrtfinále play-off Niké extraligy žien privítali Piešťanské Čajky na svojej palubovke basketbalistky UMB. Sovičkám sa nepodarilo favorizované súperky prekvapiť. Po jednoznačnej výhre sa vedenia v sérii hranej na dva víťazné zápasy ujali Piešťanské Čajky.

Basketbalistky Piešťan dominovali od úvodu stretnutia a v prvej 10-minútovke si vytvorili 13-bodový náskok. Čajkám sa podarilo v prvom polčase nastrieľať celkovo až 50 bodov. V druhej polovici zápasu sa už sovičkám viac darilo držať s favoritkami krok. Potvrdili to v poslednej štvrtine, ktorú prehrali len tesne o tri body. Piešťanské Čajky napriek tomu presvedčivo vyhrali a ujali sa vedenia v sérii.

Z tímu UMB sa podarilo nastrieľať dvojciferný počet bodov Kláre Paulechovej a Michaele Lukačikovej. Piešťanské Čajky v ofenzíve potiahla najmä kapitánka Danielle Hamilton-Carter, ktorá zaznamenala 20 bodov. Domáce hráčky dominovali v streľbe za dva body, v ktorej mali 50-percentnú úspešnoť. Sovičky premenili viac ako tretinu dvojkových pokusov. V streľbe spoza trojkového oblúka mali družstvá takmer vyrovnanú úspešnosť.

Katarína Mrváňová, hráčka BK ŠK UMB: „Na tento, pre nás prvý play-off zápas, sme sa všetky veľmi tešili a chceli sme sa pobiť o čo najlepší výsledok. Do zápasu sme vložili energiu a nezľakli sme sa súpera aj napriek tomu, že to bolo oveľa skúsenejšie družstvo. Na tento výkon sa pokúsime nadviazať nielen v odvete, ale aj v ďalších kolách, ktoré budú pre nás dôležitejšie.“

Klaudia Haberová, hráčka BK ŠK UMB: „Pred zápasom sme si dali isté ciele, ktoré sme chceli v tomto zápase splniť. Vedeli sme, proti akému súperovi nastupujeme, a tak sme sa aj nastavili. Myslím si, že na prvý zápas v play-off sme predviedli slušný výkon, ktorý nás môže posunúť do ďalších zápasov.“

Niké extraliga žien – štvrťfinále play-off – 1. zápas – 24. 3. 2021 – Piešťany

Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica 86:56 (25:12, 25:19, 15:7, 21:18)

Zostava BK ŠK UMB a body: Paulechová 10, Lukačiková 10, Piperková 9, Háberová 9, Šunová 5, Dobrotová 5, Turčanová 4, Kovalenko 4, Moravčíková, Mrváňová, Žilinská, Chovancová.

TH: 14/18 – 14/18. Trojky: 6/18 – 4/13. Fauly: 18 – 19. Stav série: 1:0.

Druhý zápas štvrťfinálovej série sa odohrá v sobotu 27. marca od 15.00 h na palubovke BK ŠK UMB Banská Bystrica.