UMB Hockey Team sa teší z tretieho majstrovského titulu v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Vyhral oba domáce zápasy finálovej série proti Gladiators Trenčín.

V Trenčíne sa banskobystrickým univerzitným hokejistom podarilo vyhrať jeden z dvoch zápasov. V sérii hranej a tri víťazstvá tak išli na domáci ľad za nádejného vyrovnaného stavu. Vo štvrtok 4. apríla načali súpera gólom do šatne v závere prvej tretiny a v druhej mali jasne navrch, keď pridali ďalšie tri. V záverečnom dejstve svoj náskok ešte navýšili a po presvedčivej výhre 6:1 si vybojovali majstrovský mečbal.

Aj v piatok 5. apríla skórovali v Tipsport aréne ako prví domáci. V prostrednej časti odskočili hráči UMB dvakrát na dvojgólový rozdiel, ale hostia sa v početnej prevahe dvakrát priblížili na kontakt. Gladiátorom sa v úvode tretej tretiny podarilo vyrovnať na 3:3 a od toho momentu to na ľade vyzeralo, ako keby sa už hralo predĺženie o víťazný gól. Zápas priniesol množstvo vylúčení a zákrokov na hrane. Práve v presilovke si UMB Hockey Team prinavrátil vedenie, keď sa v 54. minúte presadil strelou z prvej Matúš Kamzík.

Domáci v záverečných minútach urputne bránili tesné vedenie. Situáciu si ale poriadne skomplikovali vyhodením puku mimo ľadovej plochy necelú minútu a pol pred koncom. O jedného menej však tlaku trenčianskeho tímu odolali, a tak sa radovali zo zisku Sekeráš Trophy. „Tam už nenarobíte nič z tej striedačky. Bolo to skôr o bojovnosti chlapcov. Ukázali, že ten tretí titul naozaj chcú,“ povedal na margo posledných, náročných desiatkach sekúnd tréner Lukáš Opáth.

Pred rokom sa z titulu radovali Gladiators Trenčín, teraz sa karta obrátila. „Nádherné. Ja som to chcel strašne vyhrať, mal som viacej motivácií. Kvôli chalanom, ja som im to naozaj prial. Od minulého finále som nemal nič iné v hlave, ako proste ten titul vyhrať túto sezónu. Na to sme pripravovali mužstvo a ja som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo,“ pokračoval Opáth, ktorý zároveň zhodnotil pre BBonline.sk aj celú finálovú sériu: „Bola veľmi ťažká. My sme vedeli, že Trenčín má veľmi vyspelé mužstvo, to aj ukázali. Ale zase som vedel, že máme širší a kvalitnejší káder. Oni to stavali možno na nejakej jeden a pol päťke, zatiaľ čo my sme mali tri a pol päťky veľmi silné.“

O svoje pocity sa podelil aj kapitán tímu UMB Richard Novodomec: „Je to neopísateľné. S chalanmi sme o to bojovali celý rok, v podstate už od minulej sezóny, takže ja im každému jednému ďakujem. Od posledného po prvého, realizačný tím, všetci sme išli za svojím a podarilo sa to.“ Po triumfoch v rokoch 2018 a 2019 je to pre hokejistov UMB tretí titul. Chutí rovnako ako prvé dva? „Povedal by som, že ešte viacej. Predsa, bola tam dlhšia pauza, nejaké nevydarené sezóny, takže do tretice všetko dobré,“ odpovedal Novodomec.

Aj kapitán banskobystrického mužstva vyzdvihol dôležitosť šírky kádra: „Bola to vyrovnaná séria. Možno nám pomohlo to, že sme mali širší káder, mali sme štyri päťky. Chalani z Trenčína už neboli kondične tak dobre na tom posledný zápas. Využili sme to v náš prospech. Chcel by som poďakovať chalanom z Trenčína za vynikajúcu sériu.“

Aké budú majstrovské oslavy? „Prvý a myslím, že aj druhý titul sme oslavovali asi štyri dni, takže očakávam niečo podobné,“ odpovedal kormidelník Opáth. „Ešte neviem, ale myslím si, že to bude náročné a dlhé, ale každopádne si ich užijeme,“ dodal Novodomec.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

EUHL – finále play-off – 3. zápas – štvrtok 04.04.2024, 18.00 h – Tipsport Aréna, B. Bystrica

UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly a asistencie: 20. Mendel (Chamula, Novodomec), 24. Kamzík (Forgáč, Chamula), 26. Slivka (Sapár), 30. Mendel (Novodomec, Chamula), 47. Kamzík (Kadlečík, Molnár), 52. Novodomec (Chamula) – 49. Končír. Rozhodovali: Žák, Valach – Kováčik, Jakubec. Stav série: 2:1.

Zostava UMB Hockey Team: Kubiridžák (Julínek) – Bukovina, Šoltés, Kadlečík, Čollák, Krendželák, Petrík, Pokrievka, Jasenek – Novodomec (C), Chamula, Mendel – Kamzík, Krcho, Forgáč – Sapár, Molnár, Slivka – Tenkel, Jablonský, Greschner.

EUHL – finále play-off – 4. zápas – piatok 05.04.2024, 18.00 h – Tipsport Aréna, B. Bystrica

UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly a asistencie: 4. Chamula (Kamzík, Novodomec), 23. Slivka (Molnár, Sapár), 30. Kamzík (Šoltés, Krcho), 54. Kamzík (Krcho) – 25. Osvald (Končír, Párička), 32. Trnavský (Smolka), 42. Gombarčík (Osvald). Rozhodovali: Hatala, Mihajlo – Trnka, Martiška. Konečný stav série: 3:1.

Zostava UMB Hockey Team: Kubiridžák (Julínek) – Bukovina, Šoltés, Čollák, Kadlečík, Krendželák, Petrík, Pokrievka, Jasenek – Novodomec (C), Chamula, Mendel – Kamzík, Krcho, Forgáč – Sapár, Molnár, Slivka – Tenkel, Jablonský, Greschner.