Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica v uplynulých dňoch vstúpili do štvrťfinálovej vyraďovacej fázy extraligy mužov. Siedmy celok po základnej časti zatiaľ nenašiel víťazný recept na druhú Prievidzu. Séria sa ale v závere týždňa presunie pod Urpín.

SKP Banska Bystrica - BK Levicki Patrioti, basketbal, 2.3.2014Banskobystričania podali v prvom zápase bojovný výkon, vďaka ktorému boli do konca duelu v hre. Favorit nebol so zápasom spokojný, no napokon domáci dotiahli zápas do víťazného konca. V druhom meraní síl, v sobotu, sa nervozita preniesla na hostí. Zápas sprevádzali fauly, technické chyby ale aj celkovo doslova dusná atmosféra medzi oboma lavičkami i mužmi s píšťalkami. Mimoriadne vysoký výsledok neprináležiaci tejto časti súťaže sa napokon zrodil aj pre rezignáciu Banskobystričanov, ktorí videli krivdu práve na strane rozhodcov.

„Pre ŠKP sa stretnutie skončilo v 26. minúte, od kedy sa, vzhľadom na nemožnosť zo zápasu odísť, na protest voči neustálemu čineniu sa „rozhodcov“ družstvo tejto frašky už len nútene zúčastňovalo a v záverečnej štvrtine nebol po vyfaulovaní hráča do poľa ani postavený náhradník, aby si tak domáci mohli ešte citeľnejšie vychutnávať dohrávanie stretnutia v početnej presile,“ píše sa v stanovisku klubu.

1. zápas: BC Prievidza – ŠKP Banská Bystrica 62:57
Po štvrtinách: 18:15, 14:9, 18:15, 12:18; TH: 12/19 – 6/12; Trojky: 6 – 3; Fauly: 17 – 21.

2. zápas: BC Prievidza – ŠKP Banská Bystrica 109:65
Po štvrtinách: 25:13, 25:20, 32:18, 27:14; TH 38/44 – 21/32; Trojky: 11 – 4; Fauly: 27 – 29.

Štvrťfinálová séria príde v piatok do Banskej Bystrice. V piatok 14. a sobotu 15. marca sú na programe zápasy v tunajšej športovej hale na Štiavničkách. Vždy so začiatkom od 18-tej hodiny. Prípadný piaty zápas by sa hral v Prievidzi 22. marca, ďalší v Banskej Bystrici 26. marca, a ak by došiel rad až na siedmy zápas, hralo by sa opäť v Prievidzi 29. marca.

skp 08 banska bystrica zeny basketbalÚspešnejšie boli počas uplynulého víkendu ženy. Zverenkyne Miloslava Michálika z ŠKP 08 Banská Bystrica, hostili na domácej palubovke telocvične UMB final four rakúsko-slovenskej ženskej basketbalovej ligy ASWBL. Mladé Banskobystričanky zdolali basketbalistky Klosterneburgu, a prebojovali sa tak do finále. V tom, po sympatickom výkone, podľahli hráčkam z Viedne, a tak získali striebro.

Prvý  zápas: BK ŠKP 08 B. Bystrica vs. BK Duchess Klosterneuburg 60:57 (19:13, 10:15, 20:17, 11:12).

Finále: Flying Foxes SVS Post SV Wien vs. BK ŠKP 08 B. Bystrica 85:53 (30:10, 19:15, 21:12, 15:16).