Stredajšia ligová premiéra basketbalistov ŠKP Banská Bystrica nedopadla úspešne. „Policajti“ v súboji druhého kola Extraligy mužov prehrali v Nitre na palubovke favorizovaného BK SPU rozdielom deviatich bodov 72:81. Napriek prehre však zverenci trénera Jozefa Lovíka nezanechali pod Zoborom zlý dojem a súperovi boli až do poslednej štvrtiny stretnutia viac než vyrovnaným partnerom.

O triumfe domácich rozhodla až posledná časť hry, v ktorej si Nitra vybojovala kľúčový desaťbodový náskok  Až do tohto momentu si Banskobystričania držali súpera na dostrel, po troch štvrtinách zápasu dokonca viedli o jeden bod. Najproduktívnejším hráčom ŠKP bola s dvadsiatimi bodmi letná posila zo Chorvátska, Davor Velčič. Mužom duelu bol domáci Miroslav Kráľ, ktorý mal leví podiel na zdrvujúcom závere Nitry.

Napraviť si chuť a zabojovať o prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne budú môcť Banskobystričania už v nedeľu. V športovej hale na Štiavničkách budú o 18.00 hod. hostiť Žilinu, ktorá v druhom kole zdolala Handlovú 84:71.

Extraliga mužov (2. kolo):

BK SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 81:72 (18:16, 23:20, 16:22, 24:14)

Najviac bodov: Kráľ 20, R. Moore a Tomek po 16 – Velčič 20, Rendla 15, R. Grznár 10
TH: 26/21 – 27/20, fauly: 24 – 23, trojky: 2 – 2, rozhodovali: Pipiška, Szibilla a Šramko, 500 divákov