Po víťazstve na domácej palubovke nad žilinským béčkom cestovali naši basketbalisti na pôdu neporazenej Nitry.

Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom z Banskej Bystrice, keď rýchlo viedli 6:0. Potom však prevzali iniciatívu domáci hráči Nitry, keď šnúrou 13:0 otočili skóre vo svoj prospech. Hostia sa nevzdávali, keď po trojke Vojteka a Siládiho znížili a uzavreli skóre po prvej časti hry 23:17. V polovici druhej štvrtiny naopak domáci hráči tromi úspešnými trojbodovými košmi natiahli vedenie 38:28. Domáci dominovali v tejto časti hry na ihrisku na oboch stranách.

Hostia po prestávke zmenou obrany donútili domácich hráčov k nepresným strelám a postupne znižovali bodový rozdiel. Osembodový rozdiel sľuboval napínavý basketbal v záverečnej štvrtine. Ten sa nakoniec nekonal, domáci v poslednej časti dominovali a hlavne spoza oblúka boli mimoriadne úspešní.

1. liga mužov, skupina o 1. – 7. miesto – 5. kolo

BKM SPU Nitra – ŠKP BBC Banská Bystrica 90:69 (46:33)

Štvrtiny: 23:17, 23:16, 17:22, 27:14, fauly: 26 – 16, trojky: 15 – 4

Body za BK SPU Nitra: Dobrotka 20, Stojanov 16, Zorvan 14, Jackuliak 12, Pipíška 11, Foltín M. 9, Pasovský 7, Huljak 1, Konc 0, Foltín L. 0, Stanček 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 29, Rozim 13, SIládi 7, Muránsky 5, Furčák 5, Šoltés 4, Minárik 4,  Demian 2, Mokroš 0, Melezinek 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Nitra zaslúžene vyhrala, bola dôraznejšia v obrannej činnosti a mala vysoký počet úspešných striel za tri body. Z našej strany to nebol optimálny výkon, zmenou obrany sme sa vrátili do zápasu, ale v poslednej štvrtine nám chýbali sily.“