Po sérii piatich prehier si chceli Banskobystričania napraviť chuť a reputáciu na „baníkoch“ z Handlovej. Hostia však obidva vzájomné duely v sezóne vyhrali a navyše boli povzbudení cenným víťazstvom proti Leviciam.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 90:70 (28:17, 22:11, 18:27, 22:15)

Najviac bodov: Lowe 19, Rendla 16, Žiak 16 – Vojtek 15, Gudzic 13,  Haviar 12
TH: 18/26 – 14/19, fauly: 23 – 23, trojky: 4 – 6. Rozhodovali: Brziak, Karniš a Kiss. Zápas sledovalo 500 divákov.

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013Prvé minúty naznačovali,  že pre domácich nebudú hosťujúci hráči ľahkým orieškom. Do piatej minúty prvej štvrtiny bol zápas vyrovnaný a nikto zo súperov si nevypracoval veľký náskok. Ale po tejto fáze hry Banskobystričania uchopili duel do svojich rúk a už ho nepustili. Pribúdajúcim časom si „Policajti“ náskok len a len zvyšovali a súper prestával klásť odpor. Po prvej polovici svietil na ukazovateli stav 50:28. Rozdiel 22 bodov  naznačoval, že vytúžené víťazstvo domácich nebude tak ďaleko. Basketbalisti Handlovej sa ale vzchopili a stretnutie čiastočne zdramatizovali. Tretiu desaťminútovku ovládli v pomere 27:18 a o osude duelu ešte nebolo rozhodnuté. Nakoniec však zverenci trénera Miroslava Grznára drámu nepripustili a po dlhých týždňoch si na svoje konto pripisujú vytúžené víťazstvo. V drese domácich najviac žiaril americký legionár Christopher Lowe , autor devätnástich bodov. Zdatne mu sekundovali aj jeho spoluhráči Maroš Rendla s Milanom Žiakom, ktorí zaznamenali zhodne po šestnásť bodov. ŠKP Banská Bystrica tak pretrhla sériu prehier, ktorá skončila na čísle päť.

Ďalší zápas odohrajú basketbalisti ŠKP v stredu 15. januára v Spišskej Novej Vsi.