Quantcast

Pred týmto súbojom ťahali zverenci trénera Martina Blaha negatívnu šnúru siedmich duelov bez víťazstva. Na palubovke poslednej Nitry mali ideálnu príležitosť túto negatívnu sériu pretrhnúť.

MBK SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 70:76 (8:14,16:24,24:22,22:16)

Najviac bodov: Vido 24, Ward 21, Novysedlák 14 – Munks 18, Körner 12, Berkis 11

TH: 26/34 – 24/33, Trojky: 6 – 8, Fauly: 23 – 23

BBO_1045Prvá časť zápasu sa niesla v znamení nepresností na oboch stranách. O niečo viac sa darilo Bystričanom, ktorí si dokázali vytvoriť sedembodový náskok približne štyri minúty pred koncom. Za stavu 3-10 však nepremenil oba trestné hody Thompson, čo bolo len príkladom streleckej nemohúcnosti. Nitrania zaznamenali napríklad sériu, keď takmer štyri minúty nedokázali skórovať. Aj preto prehrali prvú štvrtinu pomerom 8:14.

V tej druhej už oba tímy zlepšili koncovku. Nitranom však trvalo 170 sekúnd kým sa presadili. Policajti budovali svoj náskok, necelú pol minútu pred polčasom bol dokonca o devätnásť bodov. V jeho závere však nitriansky MBK zabral a stiahol ho na štrnásť bodov. Na svetelnej tabuli svietilo 24:38.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaNa začiatku tretej časti sa pre zmenu nedarilo hráčom spod Urpína, čo využili Nitrania na skrátenie manka. Tri a pol minúty pred koncom tejto pasáže hry to bolo už len o päť bodov. Na konci však opäť prebrali opraty zápasu do svojich rúk zverenci Martina Blaha a napriek tomu, že prehrali túto časť 24:22, stále pohodlne viedli 48:60.

Počas vyše šesťminútovej pasáže hry bystrickým basketbalistom zvlhol pušný prach, Nitra bola s pribúdajúcim časom úspešnejšia. Tri minúty pred záverečným klaksónom dokonca vyhrávala, aj keď len o jediný bod. Tím zo stredu Slovenska sa snažil napraviť nevydarený začiatok tejto štvrtiny a napokon sa mu to v jeho druhej časti podarilo. Prinavrátil si vedenie a poslednú Nitru napokon zdolal 70:76.

Netradične v piatok 16. januára privítajú policajti na domácej palubovke basketbalistov Spišskej Novej Vsi. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.