Po nevydarenom predchádzajúcom zápase na domácej palubovke proti Žiaru nad Hronom naši basketbalisti zvíťazili v Žiline.

V úvode sa hral vyrovnaný zápas, hostia prevzali v polovici prvej časti hry pomyselnú misku váh na svoju stranu, ale domáci v jej závere prevzali iniciatívu a tak sa úvodná štvrtina skončila najtesnejším vedením domáceho družstva. V druhej štvrtine sa už výraznejšie začali presadzovať hostia, keď sa opierali hlavne o výkon Vojteka, Siládiho a Minárika. Domáci v závere štvrtiny skorigovali tromi úspešnými trojbodovými strelami na priaznivé skóre o šesť bodov.

V tretej štvrtine opäť zaúradovala spomínaná trojica hostí a náskok bol v polovici štvrtiny už o pätnásť bodov. Domáci sa opierali o Čurillu, ale hosťujúci Furčák a Mokroš udržali takmer rovnaký rozdiel pre bystričanov. V poslednej časti hry hostia opäť jedenásťbodovou šnúrou natiahli vedenie na svoju stranu a definitívne rozhodli. V samotnom závere sa iskrilo, keď domáci Čurilla zbytočne provokoval a tak inkasoval najskôr nešportový faul, vzápätí technickú chybu a musel ukončiť zápas predčasne. Nepochopiteľne tak pokazil svoj výkon aj celý zápas nevhodným a nešportovým správaním.

1. liga mužov nadstavba o 1. – 7. miesto – 3. kolo

Academic ŽU Žilina – ŠKP BBC Banská Bystrica 63:84 (33:40)

Štvrtiny: 18:17, 15:23, 18:25,12:19, Fauly: 19 – 21, TH: 11/7 – 14/7, trojky: 10 – 6

Body za Academic ŽU Žilina: Čurilla 28, Dusa 12, Koczkáš 8, Sýkora 6, Hájek 5, Blažíček 2, Kuric 2, Boroň 2.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Siládi 26, Vojtek 23, Minárik 17, Furčák 8, Šoltés 4, Mokroš 4, Demian 2, Melezinek 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do Žiliny sme cestovali len ôsmi hráči aj napriek tomu sme si chceli napraviť chuť a hlavne náš výkon z domácej palubovky. Myslím si, že sme cieľ splnili a aj kontrolovali vývoj stretnutia. Škoda, že zbytočné provokovanie domáceho Čurillu nebolo už skôr potrestané, nemuselo by sa dohrávať v zbytočne nervóznej atmosfére.“

V nedeľu 16. februára nastúpia Banskobystričania na Štiavničkách proti BK Slávia Žilina B. Začiatok zápasu je stanovený na 11.00 hod.