Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica sa po pár dňoch prípravy na ľade predstavia na tradičnom Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene. Od štvrtka 19. augusta si postupne zmerajú sily s tromi zahraničnými účastníkmi.

Od začiatku spoločnej prípravy banskobystrických hokejistov uplynulo len pár dní, no už vo štvrtok 19. augusta sa predstavíme na pravidelnom poduajtí vo Zvolene, ktoré nesie názov po Pavlovi Zábojníkovi. Mužstvo sa poctivo pripravuje na tréningovej ploche haly B zimného štadióna, ktorý je naďalej v rekonštrukcii. „Zatiaľ sme druhý týždeň všetci spoločne na ľade, v podstate je nás viac ako obvykle, k dispozícii sú všetci s výnimkou útočníka Miloša Fafráka, ktorý má narazené rameno. Doterajšia časť prípravy nám ukazuje najmä veľké chcenie zo strany hráčov, ktorí sú na hrane A mužstva, čo hodnotím pozitívne, nakoľko títo hráči majú vplyv aj na ostatných a všetci tým pádom musia ísť na 100%,“ pochvaľoval si po stredajšej tréningovej jednotke asistent trénera Ivan Droppa.

Ten sa pod Urpín vrátil po ročnej medzizastávke v Michalovciach, kde pôsobil najprv ako asistent nebohého Miroslava Chudého, neskôr dopomáhal fínskemu trénerovi Valtonenovi. Po návrate našiel v kabíne množstvo známych tvári, pred začiatkom prípravy sa veľa hovorilo aj o charakterovej stránke mužstva. „Niektorých chlapcov som nepoznal ale ukazuje sa, že to mužstvo je zložené aj po charakterovej stránke veľmi podobne ako v čase kedy som tu pôsobil. Všetci robia maximum, aby sa udržali v kádri, respektíve aby boli dobre pripravení na sezónu. Zo strany realizačného tímu prevláda zatiaľ spokojnosť s nasadením, aj zložením mužstva.“

HC ’05 Banská Bystrica je viacmenej pravidelným účastníkom Memoriálu Pavla Zábojníka. Vlani sa pre pandemické okolnosti predstavili na turnaji len tri tímy, tentokrát sa predstaví vo Zvolene šesť celkov, z toho tri zahraničné mužstvá, s ktorými si zmerajú sily práve hráči HC ’05 Banská Bystrica. „Dobré výsledky sú vždy vecou prestíže, určite chceme hrať kvalitne a na výsledok ale prioritou bude zapojiť všetkých hráčov z prípravy. Aj hráčom sme avizovali, že každý by mal odohrať minimálne jedno stretnutie. Všetci budú musieť ukázať, že sú tu právom a že si svoje miesta zaslúžia,“ ozrejmil ciele pred turnajom staronový asistent trénera, ktorý ešte doplnil: „Chceme sa sústrediť na našu hru, v príprave sa venujeme dosť aj hre v obrannom a strednom pásme, takže určite budeme sledovať aj tieto aspekty našej hry.“

Organizátori 23. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka mysleli v prvom rade na hráčov a fanúšikov domáceho celku, ktorým prispôsobili aj časy jednotlivých stretnutí. Banskobystrickí hokejisti tak budú nastupovať v rôznych časoch, prvé stretnutie majú na programe vo štvrtok o 15:30 h, v piatok je úvodné buly naplánované na pravé poludnie a v sobotu štartujeme už o 10:00 h. „Tie časy sú rôzne, niektorí, najmä tí starší hráči, si budú musieť zaspomínať na tie dorastenecké časy a doobedné alebo obedné časy zápasov. Súperi však budú mať rovnaké podmienky a my sa s tým budeme musieť vysporiadať, nedá sa nič robiť,“ dodal na margo programu Ivan Droppa.

Spolu s ním sa z Michaloviec do nášho tímu vrátil aj útočník Dávid Šoltés. Ten ukázal svoje mimoriadne kvality na Memoriáli Pavla Zábojníka počas prípravy na sezónu 2019/2020. „Doterajší priebeh prípravy je super, na trénera Droppu som už zvyknutý keďže ma trénuje dlhšie. Tréner Poikkonen je rovnako skvelý tréner, všetko je na veľmi profesionálnej úrovni a tešíme sa na prvé stretnutia, ktoré zároveň veľa ukážu,“ pochvaľoval si novozložený trénerský triumvirát, doplnený o Tomáša Surového, rýchlonohý krídelník.

Aj Dávid Šoltés našiel v kabíne množstvo známych tvári, s mnohými už hrával počas svojho pôsobenia pod Urpínom. Prvýkrát prišiel do tímu počas sezóny 2018/2019 z ďalekých Košíc, následne odohral v Banskej Bystrici aj nasledujúcu sezónu, ktorá sa však pre koronavírus nedohrala. „Zišli sme sa tu super chalani. Je dôležité, aby každý každému doprial a to zároveň považujem za jednu z najdôležitejších vecí v hokejovej kabíne. Pevne verím, že to takto vydrží. Na turnaji chceme hrať už tradične korčuliarsky hokej, často zakončovať a tlačiť sa do brány. Samozrejme, spočiatku to môže byť náročnejšie, najmä kým sa trochu rozohráme. Určite však chceme vstúpiť do prípravy výhrami,“ povedal na margo prípravného podujatia 26-ročný hráč.

Program HC ’05 Banská Bystrica na Memoriáli Pavla Zábojníka 2021

19. august o 15:30 h – UTE Budapešť vs. HC ’05 Banská Bystrica

20. august o 12:00 h – Donbass Doneck vs. HC ’05 Banská Bystrica

21. august o 10:00 h – GKS Tychy vs. HC ’05 Banská Bystrica