V 3. kole Tipos Extraligy odohrali Banskobystričania zápas v Poprade. Hráči spod Urpína si niesli so sebou už dve prehry. Kamzíci si niesli pozitívnejšiu štatistiku. Síce prehrali v prvom kole proti Nitre, ale v druhom zápase dokázali zdolať Slovan Bratislava. Zápas však pre baranov nedopadol vôbec ideálne. Zo stretnutia mali viac domáci hráči.

Úvodné minúty sprevádzalo oťukávanie sa na oboch stranách. Oba tímy si vymenili len niekoľko striel, ktoré nepredstavovali pre brankárov väčšie nebezpečenstvo. Zápas však postupne nadobúdal väčšiu dynamiku a zrýchlilo sa aj tempo hry. Prvú vážnejšiu akciu si v 11. minúte vypracovali Banskobystričania, kde sa pred bránkou Vošvrdu nedokázal presadiť Lunter. O tom, že sa v prvej tretine hralo zo strany na stranu svedčí fakt, že si kamzíci približne o pár desiatok sekúnd neskôr vypracovali taktiež gólovú pozíciu. Od úvodného gólu však delila Ulrycha pravá žrď. Prvá dvadsaťminútovka tak skončila bezgólovo.

V druhom dejstve sa však vrece s gólmi doslova rozsypalo. Už krátko po prestávke kamzíci otvorili skóre, keď po vyhratom buly Handlovský spoza hranice ľavého kruhu prestrelil Gajana. Pár sekúnd po úvodnom góle bol vylúčený Sloboda, a domáci po 5 sekundách hry využili početnú výhodu. Stretnutie tak po dvoch góloch nabralo svoje grády. Blízko k zníženiu mali barani po vylúčení Handlovského. Hráči spod Urpína ale vo vlastnom oslabení inkasovali a súper tak odskočil už na tri góly. Vytúžené zníženie prišlo až v 32. minúte, keď Verbeek dorazil puk po strele Ďatelinku. Kamzíci zásluhou Haščáka dokázali do konca tretiny skórovať ešte dvakrát a Vaya tak vymenil Gajana v bráne.

V záverečnej tretine museli barani dobiehať štvorgólové manko. Domáci podnikali nebezpečné útoky zo zabezpečenej obrany. V 42. minúte nahadzoval puk Biro spoza ľavého horného kruhu, ale pred bránkou Vošvrdu sa neobjavil žiaden hráč baranov, ktorý by mohol tečovať puk. O minútu neskôr skúsil Lamper pohotovou strelou prevetrať domáceho gólmana, ale jeho strela nenašla priestor brány. V 47. minúte však prišlo vylúčenie Welsha. Kamzíci tak v početnej výhode dokázali odskočiť už na rozdiel piatich gólov. Po góle ostali Popradčania aktívnejší a vypracovali si opäť niekoľko nebezpečných príležitostí. Poslednú gólovú bodku dal Svitana, ktorý skompletizoval domácu výhru na 7:1.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Góly: 21. Handlovský (Preisinger), 22. Lušňák (Dalhuisen), 24. Svitana (Skokan), 35. Haščák (Svitana, Vošvrda), 38. Haščák (Erving),  48. Skokan (Svitana, Haščák), 55. Svitana (Skokan, Brejčák) – 32. Verbeek (Ďatelinka, Vybíral).

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Jevoš

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (35. Vay) – Biro, Drew, Ďatelinka, Welsh, Demo, Petrinec, Roman, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Sloboda, Verbeek, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Fafrák – Vybíral, Sojka, Lunter

V najbližšom stretnutí privítajú barani na domácom ľade vo Zvolene maďarský tím DVTK Miškovec. Zápas sa odohrá bez divákov, v nedeľu o 17.00 h.