Piatkový večer priniesol ďalšie kolo nadstavbovej časti Tipsport ligy, v rámci ktorého si v šlágri zmerali sily mužstvá Košíc a Banskej Bystrice. Barani chceli v Steel Arene nadviazať na dve predchádzajúce výhry, zatiaľ čo oceliari chceli zdolať súpera, proti ktorému sa im vo vzájomných zápasoch príliš nedarí.

Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný a diváci v úvode výrazné šance nevideli. Mierne aktívnejší boli domáci, ktorí pohrozili strelou Bortňáka, no hra sa postupne vyrovnala. V 9. minúte sa prvého faulu v zápase dopustil Rapáč a barani si tak zahrali v početnej prevahe. Presilová hrať hosťom nevyšla podľa predstáv, keďže si nedokázali vytvoriť súvislý tlak v obrannom pásme Košíc.

Skóre stretnutia sa napokon podarilo otvoriť v 16. minúte baranom, keď sa puk dostal pred bránu k Mlynarovičovi, ktorý prihrával doľava lepšie postavenému Šoltésovi, ktorý nemal problém trafiť poloodkrytú bránu. Bývalý hráč Košíc a strelec prvého gólu sa v 19. minúte previnil nedovoleným zákrokom a v závere prvej tretiny si presilovku zahrali aj oceliari. Košičanom sa v početnej prevahe podarilo vyrovnať po peknej kombinácii, na konci ktorej prihrával Klhůfek pred bránu Bortňákovi a ten sa vo veľkej šanci nemýlil. Na svetelnej tabuli tak po prvej tretine svietil stav 1:1.

Banskobystričania si v úvode druhej tretiny zahrali vďaka faulu Čížeka na Hohmanna presilovú hru, no v jej úvode mali veľkú šancu oslabení Košičania, keď na konci protiútoku zakončoval pred bránou hostí Bortňák. Oceliari sa následne dobre bránili a nedovolili majstrovi vypracovať si výraznú presilovkovú príležitosť. Baranom sa napokon podarilo streliť druhý gól v 26. minúte, keď Mlynarovič nabil Cardwellovi, ktorý si nakorčuľoval do priestoru pravého kruhu a prudkou strelou z prvej prekonal Košarišťana.

Hostia mohli navýšiť svoje vedenie počas ďalšej presilovky, ale Košičania sa so štyrmi korčuliarmi opäť dobre bránili. Na začiatku 34. minúty sa hostia dostali už k svojej štvrtej presilovke v zápase a tentokrát ju využili, keď sa po peknej kombinácii a zakončení Hickmotta odrazil puk k Mlynarovičovi, ktorý ho pohotovo poslal za Košarišťanov chrbát. Košice si ešte v druhej tretine taktiež zahrali presilovku, ale na gól hostí v nej nedokázali odpovedať a mužstvá išli do tretej tretiny za stavu 1:3.

Košičania mohli znížiť na konci 44. minúty, keď sa v dobrej príležitosti medzi kruhmi ocitol Parshin, ale jeho strela úspešná nebola. V 47. minúte sa zas po dobrej prihrávke z pravej strany ocitol v šanci Kabáč, ktorého však dobre zablokoval Michalčin. V 50. minúte videli diváci ďalšiu veľkú šancu, keď Čížek našiel peknou prihrávkou pred bránou Milého, ale tomu zakončenie z prvej nevyšlo. Po faule Ďatelinku z 52. minúty mohli domáci znížiť na rozdiel jedného gólu z presilovej hry a to sa im aj podarilo, keď Michalčinovu strelu od modrej tečoval presne medzi Beskorowanyho betóny Klhůfek, čím znížil na 2:3.

Krátko na to bol však faulovaný Šoltés, čo prinieslo presilovku Banskobystričanom. Hneď v úvode svojho oslabenia si však veľkú možnosť na vyrovnanie vypracovali Košičania, keď sa Rapáč s Bortňákom rútili sami na Beskorowanyho, no Bortňák po Rapáčovej prihrávke tesne minul bránu. Košičania si v závere tretej tretiny vytvorili veľký tlak a o vyrovnanie sa pokúšali aj v šestici, ale hostia už svoje víťazstvo aj vďaka Beskorowanymu ubránili. Hokejisti Banskej Bystrice tak vyhrali aj tretí zápas v nadstavbovej časti a naďalej sa držia na prvom mieste tabuľky Tipsport ligy.

Tisport liga – 3. kolo nadstavbovej časti sk. A – Košice

HC Košice – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 20. Bortňák (Klhůfek, Chovan), 53. Klhůfek (Michalčin, Chovan) – 16. Šoltés (Mlynarovič), 26. Cardwell (Mlynarovič, Stupka), 34. Mlynarovič (Hickmott, Jääskeläinen).

Stretnutie sledovalo v košickej Steel Arene 4473 divákov.

Zostava HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Pavlin, Koch (A), Čížek (A), Růžička, Michalčin, Zeleňák, Bučko — Paršin, Klhůfek, Sukeľ — Rapáč, Skokan (C), Chovan — Milý, Bortňák, Faith — Suja, Vrábeľ, Jokeľ — Eliáš.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) — Mihalik (A), Southorn, Cardwell, Ďatelinka (C), Owens, Maier, Nemčík — Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen — Stupka, Mlynarovič, Šoltés — Kriška, Bartánus (A), Hričina — Fafrák, Gabor, Kabáč.

Hokejisti Banskej Bystrice si v najbližšom kole nadstavbovej časti Tipsport ligy zmerajú sily s Popradom, ktorý privítajú na domácom ľade pod Urpínom v nedeľu, 1. marca o 17:00.