Vedenie hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica zverejnilo meno nového športového manažéra, ktorého kompetenciou bude skladba kádra na blížiacu sa sezónu. Nástupcom Júliusa Kovala sa stal niekdajší kapitán klubu, Michal Hudec.

Hokejovou verejnosťou v meste pod Urpínom zareznovala počas utorka 12. apríla správa o konci pôsobenia Júliusa Kovala na pozícii športového manažéra. Mnohých priaznivcov „baranov“ táto správa nahnevala, a to najmä vzhľadom na početné úspechy klubu z nedávnych rokov. O tie sa výraznou mierou pričinil aj Július Koval, ktorý „dotiahol“ do Banskej Bystrice zahraničné mená ako Maione, Higgs, Faillé či Asselin.

Aj keď klub bližšie nešpecifikoval dôvody ukončenia spolupráce, podľa slov Kovala malo ísť o dlho pretrvávajúce názorové nezhody. Tie vyvrcholili nedávnou schôdzkou vedenia klubu, kde bolo bývalému športovému manažérovi oznámené, že sa s ním už nepočíta. Novým manažérom, ktorý bude mať v kompetencii príchody a podpisy hráčov, je Michal Hudec.

Ten je banskobystrickým priaznivcom veľmi dobre známy zo svojho pôsobenia v klube z hráčskych čias. Za „baranov“ totiž odohral 268 zápasov a dosiahol v nich 192 bodov za 77 gólov a 115 asistencií, mnohé z nich s kapitánskym „céčkom“ na hrudi. V sezóne 2015/2016 zamieril do Nových Zámkov, no svoju hráčsku kariéru napokon predsa len zakončil v Banskej Bystrici. Symbolicky, počas prvého stretnutia duelu proti Novým Zámkom. Srdcia fanúšikov si získal najmä legendárnym výrokom „My nie sme niektoré tímy, my sme Bystrica“.

Dám do toho všetko, hovorí Hudec

Ako už bolo spomenuté, fanúšikovia „baranov“ neprijali správu o konci Júliusa Kovala ľahko. Ani pre Michala Hudeca nebola táto situácia práve najjednoduchšia. „Ja sa priznám, že pre mňa to bolo citlivé tiež, nakoľko mám s Jurajom Kovalom nadštandardný vzťah. Bol som s ním, hrával som tu pod ním, sme kamaráti. Z tohto hľadiska to bolo pre mňa ťažšie rozhodnutie, v tom zmysle, že nahrádzam Jula. Ale život ide ďalej, päť rokov dozadu som tu tiež skončil ako kapitán a prelomilo sa to tak, že som si tie mosty nespálil a som tu naspäť,“ povedal Hudec po nástupe do novej funkcie pre web hc05.sk.

Bude však jeho menovanie do funkcie dostatočnou náplasťou pre banskobystrických priaznivcov? „Fanúšikovia ma poznajú, aj moju povahu. Dával som do toho všetko na ľade a dám do toho všetko aj teraz a nebudem na nič čakať,“ povedal odhodlane Michal Hudec, ktorý svojho času pôsobil pod Urpínom aj ako asistent trénera Cemana.

Jednou z jeho hlavných úloh bude zloženie tímu pred štartom prípravy na novú sezónu. Podľa slov nového športového manažéra sú už niektorí hokejisti podpísaní, ich menoslov však zatiaľ nie je známy a s veľkou pravdepodobnosťou sa o spomínané podpisy postaral ešte bývalý športový manažér. „Teraz si to celé sumarizujeme. Plánujem sa zastaviť za realizačným tímom, prebrať nejaké veci a musím sa zoznámiť so všetkými ľuďmi, pretože niektorí sú tu noví. Mám dnes nejaké stretnutia aj s ďalšími hráčmi, takže verím, že niektoré veci sa podaria čím skôr. Sezóna skončila, musíme to dať dokopy a potom budeme riešiť ďalších chalanov,“ vyjadril sa ďalej pre oficiálny web klubu HC ’05 Banská Bystrica.