Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica odohrali druhý prípravný zápas pred sezónou 2019/2020 proti nováčikovi Tipsport ligy z Michaloviec. Zápas sa mal pôvodne odohrať na banskobystrickom zimáku, ale pre stále prebiehajúce opravné práce sa stretnutie odohralo vo Zvolene.

Barani sa snažili od úvodu prevziať iniciatívu na svoje hokejky. Už v úvodných sekundách zápasu sa vo veľkej príležitosti ocitol pred bránkoviskom Hickmott, ktorý však brankára Michaloviec nedokázal prekonať. Skóre zápasu sa prvýkrát menilo presne po 14 odohraných minútach zásluhou štvrtého útoku mladíkov Banskej Bystrice. Lukáš Lunter potiahol puk a zakončil, Suráka však neprekonal, ale k dorážke sa dostal Ville Räsänen a pomedzi betóny prekonal brankára hostí. Po prvej tretine, ktorá priniesla 6 vylúčení tak vyhrávali najtesnejším rozdielom Bystričania.

Michalovce dokázali vyrovnať hneď v úvode druhého dejstva. Hostia predviedli peknú akciu s rýchlymi prihrávkami a voľný Marek Mašlonka pred bránkoviskom prestrelil Beskorowaneho. V 24. minúte mohli Zemplínčania zavŕšiť obrat. Safaraleyev vystrelil z otočky spomedzi kruhov, puk len tesne minul bránku a z následnej dorážky bol útočník Dukly opäť mierne nepresný. V 28. minúte avizovali rozhodcovia menší trest pre Michalovce, ale nakoniec sa nevylučovalo. Barani dokázali výhodu využiť vďaka Adamovi Žiakovi, ktorý nahodil od modrej čiary puk na bránu a ten cez hráčov, ktorí clonili Surákovi zapadol až do siete. Mladý banskobystrický obranca tak poslal svoj tím opäť do vedenia. V 38. minúte strelili hráči HC’05 už tretí gól. V presilovej hre ostal medzi kruhmi voľný Dávid Šoltés a strelou zápästím mieril presne, čím zvýšil na 3:1 pre svoj Tím.

V tretej tretine sa hráči taktiež dopustili viacerých vylúčení, ale góly ani vyložené šance nepribúdali. Viac vzruchu priniesol v poslednom dejstva až samotný záver. Do potyčky pri mantineli sa počas presilovky dostal Ján Brejčák s Lalancetteom. Po viacerých seknutiach sa rozhodol Brejčák vyriešiť situáciu pästne a svojmu súperovi nedal šancu, čím si vyžiadal potlesk tribún. Poslednú presilovú hru barani síce nevyužili, ale dokázali z nej ťažiť aj po jej konci, keďže si udržali útočné pásmo. Nová fínska posila Joona Jääskeläinen nádherne našiel navrátilca v banskobystrickom drese a bývalého hráča Michaloviec Mária Rótha, ktorý sa v perfektnej pozícií nemýlil a stanovil výsledku konečnú podobu 4:1 pre Banskú Bystricu. Zápas herne odzrkadľoval prípravu a mužstvá sa tak trochu hľadali. Barani však mali hernú prevahu a odohrali to, čo potrebovali, aby si po prehre v Bratislave pripísali prvé víťazstvo v predsezónnej príprave.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 14. Räsänen (Lunter, Biro), 28. Žiak (Šoltés), 39. Šoltés (Gabor), 60. Róth (Jääskälainen, Šoltés) – 22. Mašlonka

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Nemčík, Southorn, Brejčák, Mihalik, Žiak, Biro, Räsänen – Šoltés, Hrnka, Lamper – Jääskeläinen, Tamáši, Hickmott – Kabáč, Gabor, Róth – Sojka, Giertl, L. Lunter.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Surák – Bdžoch, Mesikämmen, Dalhuisen, Kolba , Chalupa, Zekucia, Hopkovič, Novický – Juusela, Lalancette, Spilar – Mesároš, Galamboš, Hričina – Safaraleyev, Linet, Salonen – Giľák, Toma, Mašlonka