Tipsport liga mala v piatok podvečer na programe 23. kolo, v rámci ktorého privítali hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica na svojom ľade MAC Budapešť. Barani si po dvoch prehrách pripísali tesné víťazstvo, pričom zaujímavá bola najmä druhá tretina, počas ktorej videli diváci 6 gólov.

Prvú vážnejšiu príležitosť si v 5. minúte vypracovali hostia a hneď bol z toho gól. Nagy po svojej nevyužitej príležitosti prihrával puk spoza brány medzi kruhy na Fejesa, ktorého strela Beskorowanymu vypadla a Bodó poľahky dorazil puk za bránkovú čiaru. Domáci mohli vyrovnať po spolupráci útoku mladíkov, keď dobre zapracoval Sojka a k puku sa dostal Tamáši, ktorý však z dorážky v predbránkovom priestore Bálizsa neprekonal. V 10. minúte sa až pred bránu dostal Jordan Hickmott, ale kanadský útočník ani na trikrát brankára Budapešti neprekonal, pričom pri jeho treťom pokuse trafil pravú žrď. Domáci mali v závere prvej tretiny možnosť hrať presilovú hru a počas nej sa preštrikoval do útočného pásma Southorn, puk dostal k voľnému Bubelovi, ktorý z prvej pred bránou nezakončil presne. Útočník Banskej Bystrice následne fauloval súpera a presilovka domácich sa tak skončila.

Barani vstúpili do druhého dejstva ako vymenení a spolu s divákmi na štadióne dvíhali ruky nad hlavy už po 17 sekundách druhej tretiny, keď zaváhanie v obrane Budapešti využil Jääskeläinen, ktorý pripravil puk Southornovi a ten z prvej prestrelil brankára hostí. Hokejisti HC’05 mali následne k dispozícií ďalšiu presilovku, počas ktorej sa dostal k dorážke v predbránkovom priestore Marek Bartánus a vďaka presnému zakončeniu poslal domácich do vedenia. Pre útočníka Banskej Bystrice to bol prvý gól v sezóne a počas jeho vstrelenia bol faulovaný úderom hokejkou do tváre od Langkowa, za čo dostali domáci príležitosť hrať 5-minútovú presilovú hru. Budapešť však dokázala v oslabení vyrovnať, keď po úniku Terbócsa dorazil puk za Beskorowanyho chrbát Majoross. Hostia sa dopustili o pár sekúnd ďalšieho faulu a hrať tak museli len v trojici. Dvojnásobnú početnú prevahu Bystričania využili zásluhou tvrdej presnej strely v podaní Southorna a počas pokračujúcej presilovej hry o jedného muža sa z podobnej pozície trafil taktiež z prvej Jääskeläinen. Na tieto presné zásahy stihol ešte v závere druhej tretiny odpovedať presnou strelou z ľavého kruhu Terbócs a mužstvá tak išli druhýkrát do šatní za stavu 4:3 pre Banskú Bystricu.

Hokejisti maďarského tímu si zahrali v úvode tretej tretiny hneď dve presilové hry, ale pri dobrom bránení Banskobystričanov sa im vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo. V 49. minúte mohli ísť domáci opäť do dvojgólového vedenia po individuálnom úniku Michala Kabáča, ktorý však na dvakrát Bálizsa neprekonal. Po faule Lampera v 51. minúte si hostia zahrali piatu presilovú hru v zápase, no počas nej si nevedeli vypracovať ideálnu streleckú príležitosť. V 54. minúte mohol padnúť gól na oboch stranách keď si najprv vytvorila dobrú príležitosť formácia sa Kabáčom, Gaborom a Šťastným a následne sa do sľubnej šanci po brejku dostal Strech. Budapešť to ešte v závere zápasu skúšala so šiestimi korčuliarmi, ale pätica hráčov Banskej Bystrice spolu s pozorným Beskorowanym ubránila výsledok a aj vďaka tomu si barani po dvoch prehrách pripísali na svoje konto tri body.

Tipsport liga – 23. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – MAC Budapešť 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)

Góly: 21. Southorn (Jääskeläinen), 25. Bartánus (Lamper, Tamáši), 26. Southorn (Hickmott), 27. Jääskeläinen – 5. Bodó (Fejes, Nagy), 25. Majoross (Terbócs), 39. Terbócs (Orban, Macaulay)

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Cardwell, Southorn, Ďatelinka, Nemčík, Zubák, Mihalik, Suľovský, Petrinec – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Lamper, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč – Sojka, Tamáši, Fafrák.

Zostava MAC Budapešť: Bálizs (Halász) – Macaulay, Garát, Carlisle, McNally, Fejes, Pozsgai, Schlekmann, Dóczi – Terbócs, Pitt, Klempa – Bodó, Langkow, Nagy – Sofron, Strech, Orban – Szigeti, Majoross, Kreisz.

Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica vycestujú v najbližšom kole do Michaloviec, kde sa v nedeľu, 24. novembra o 18:00 h postavia domácej Dukle.