Základná časť sa blíži ku svojmu koncu. Zostáva ešte posledných päť zápasov a po nich začne boj o slovenský extraligový trón. Do bojov o titul sa zapoja aj banskobystrickí hokejisti, ktorí nenechávajú nič na náhodu a mužstvo vystužili štyrmi novými hráčmi.

BBO_9091
Miika Wiikman už opustil káder Banskej Bystrice

Po odchodoch Peckhama, Wiikmana, Nicastra či Blocka sa káder momentálne druhého tímu Tipsport extraligy výrazne zúžil. Do kariet im nehrali aj niektoré zranenia či povolanie hráčov do Slovana Bratislava. Manažment HC´05 tak zareagoval na túto situáciu podpisom kvarteta hokejistov.

Prvým je švédsky brankár Andreas Andersson, ktorý má za sebou pôsobenie v kluboch ako HV71, Rögle, Frölunda či Linköping. Naposledy pôsobil 35-ročný gólman v druhej najvyššej švédskej súťaži, kde obliekal dres Oskarshamnu. O post brankárskej jednotky bude okrem Andreja Košarišťana bojovať aj s ďalším mužom. Je ním 23-ročný Kanaďan Mathieu Corbeil. Toho v roku 2010 draftovali z celkového 102. miesta skouti Columbusu Blue Jackets, no NHL doteraz neokúsil. Pod Urpín prichádza z tímu Laval Prédateurs z LNAH.

BBO_9665
Naopak Patrick White by sa mal pod Urpín čoskoro vrátiť

Okrem brankárskeho postu sa zverenci trénera Miroslava Chudého poslinili aj v zadných radoch. Káder A-tímu obohatili dvoma obrancami: Kanaďanom Sachom Guimondom a českým legionárom Petrom Kousalíkom. Prvý menovaný 23-ročný zadák má za sebou angažmán v AHL a v nižších zámorských súťažiach. Kousalík ako odchovanec Komety Brno okúsil českú najvyššiu súťaž v drese Litvínova, kde začal aj túto sezónu. Po šiestich dueloch však odišiel na hosťovanie do druholigového Mostu, v ktorom odohral 45 zápasov so ziskom trinástich bodov.

S posilovaním družstva sa však ešte neskončilo. Po 15. februári by sa do Banskej Bystrice mali vrátiť aj hosťujúci hráči zo Slovana Bratislava, konkrétne Andrej Kudrna, Patrick White a Mário Lunter. Nové posily môžu obliecť prvýkrát dres s baranom na hrudi už v nedeľu 15. februára v zápase kola s Košicami.

Zostávajúce zápasy základnej časti Tipsport extraligy 2014/15

15.2. HC´05 Banská Bystrica vs. HC Košice

17.2. HC´05 Banská Bystrica vs. HK Nitra

20.2. HK 36 Skalica vs. HC´05 Banská Bystrica

22.2. HC´05 Banská Bystrica vs. HK Poprad

24.2. MsHK Žilina vs. HC´05 Banská Bystrica