Lepší rozbeh do nového ročníka pred ostrým štartom súťaže si barani nemohli želať. Vo vloženom zápase hokejovej Tipsport extraligy zdolali hráči HC ’05 slovenskú dvadsiatku.

HK Orange 20 – HC’05 Banská Bystrica 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Fekiač – 5. Jabrocký, 7. a 56. Češík, 24. Lamper.

HK Orange 20: Romančík – Korim, Bednár, Nechala, Rusina, Pospíšil, Tóth, Buri, Luža – Lipovský, Kolena, Hinďoš – Uhrík, Bíreš, D. Hudec – Klučiar, Fujerík, Mráz – Boltun, Fekiač, Klimčík.

HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina – Styk, Richter, Kubka, Bambúch, Predajniansky, Grman, Novajovský, Ketner – Hvila, Zigo, Ján Sýkora – M. Hudec, Heizer, Češík – Nemček, Jabrocký, Jankovič – Juraj Sýkora, Lamper – Lunter.

Domáca premiéra čaká zverencov Vladimíra Országha už v utorok, keď o 17.00 h privítajú hokejistov Žiliny a v piatok potom v rovnakom čase tiež na domácom ľade aj Nitru.

Za baranov od októbra možno i Handzuš

Banskobystričan s dlhoročnými skúsenosťami v NHL začína s prípravou na novú sezónu pre doliečovanie si zranení z tej uplynulej o niečo neskôr. Center, ktorý je v súčasnosti hráčom San Jose Sharks, sa už pred časom pre médiá vyjadril, že v prípade hrozby výluky v NHL by od októbra začal sezónu v drese Banskej Bystrice. Všetko nasvedčuje tomu, že tento scenár by sa mohol naplniť, nakoľko po včerajšom rokovaní predstaviteľov NHL a majiteľov klubov s hráčskou asociáciou je jasné, že 95. ročník najprestížnejšej hokejovej ligy sa určite nezačne načas. To sa stalo naposledy v sezóne 2004/2005, kedy sa napokon neodohrala celá sezóna a vtedy pôsobil Michal Hadzuš vo Zvolene, keďže Banská Bystrica pôsobila len v druhej najvyššej súťaži.