V 46. kole hokejovej Tipsport extraligy cestovali banskobystrickí „barani“ do Trenčína, kde si zmerali sily s domácou Duklou. Najskôr jednoznačný zápas nakoniec priniesol zvrat a drámu, ktorá po šesťdesiatich minútach skončila nerozhodne.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 4:5 sn (2:0, 1:3, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Pardavý (Gabriš, P. Fabuš), 20. R. Tvrdoň (Tybor, Mikula), 22. Nechala (R. Tvrdoň, Tybor) , 58. Šťastný (Pardavý, Fabuš) – 24. Jokila (Kútny), 34. Cebák (Jokila), 36. Bambúch (Miroslav Hlinka, Kútny), 47. Jokila (Kristoffersson), rozhod. nájazd: Nemček

Zostavy tímov:

HK Dukla Trenčín: V. Kováč – Hlubuček, Vizváry, Biro, Gabriš, Štindl, Bednár – Fabuš, A. Šťastný, Pardavý – Sojčík, Melichárek, J. Gašparovič – Mikula, Tvrdoň, Tybor

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Cebák, Brňák, Kubka, Grman, Huba, Novajovský, Bambúch – Nemček, Jokila, Kristoffersson – Hlinka, Pulliaien, Kútny – Zorvan, Češík, Marcinek

Prvá vážna šanca patrila domácim, keď pohrozil Pardavý. Tá druhá prišla v ôsmej minúte, osamotený Mikula však puk pomedzi Kostúrove betóny nedostal. Následne sa z pravej strany pretlačil až pred bránu opäť Pardavý, gólu chýbalo len málo. Do podobnej pozície sa spomedzi kruhov postal aj Tybor, „teplomer“ však Kostúrovi nenasadil. Tretia zahodená tutovka exbystričana prišla päť minút pred koncom, no brankár hostí chytal famózne. Jeho výkon nezopakovali hráči pred ním, a tak museli pykať. V 17. minúte aktívny Pardavý posunul Gabrišovi a ten spomedzi kruhov nedal Kostúrovi šancu (gól nakoniec pripísaný Pardavému). So záverečnou sirénou prišla fatálna chyba banskobystrického striedania z čoho pramenila tvrdá gólová strela z prvej, ktorej autorom bol Tvrdoň. Jediný svetlý moment „baranov“ prišiel ešte pred druhým gólom, keď v prečíslení pálil Jokila, Kováč však strelu na ľavý horný roh brány lapačkou vytlačil.

Po nevýraznej tretine „baranov“, keď ich Trenčín prestrieľal 17:7, mal na ľad vyjsť úplne iný tím. Domáci však hrali presilovku a aj keď ich najskôr lapačkou vychytal Kostúr, o pár sekúnd neskôr skórovali. Cez hradbu tiel pálil švihom Nechala. Vzápätí prišlo zníženie. Akciu, ktorú vypracoval Kútny nakoniec zakončil do prázdnej brány Jokila. Hostia evidentne ožili a razom mal viac práce Kováč. Hľadisko spozornelo pri akciách Kristofferssona či Cebáka a Kútneho. V presilovke takmer urobil dieru do mantinelu svojou strelou Grman, gól však hostia vsietili až následne zásluhou Cebáka. Dráma nastala po vyrovnávajúcom góle, kedy v neprehľadnej situácii tečoval Hlinkovu strelu Bambúch. Po následnom timeoute opäť ožili aj Trenčania, ďalší gól však už nepadol.

Prvé minúty záverečného dejstva patrili Trenčanom. Stopercentnú šancu mal po Marcinekovej chybe za bránou v 46. minúte z medzikružia Šťastný a po ňom ešte Fabuš, hostia len zázrakom odolali. Na druhej strane nastala podobná situácia – tentokrát prišiel spoza brány puk na Jokilu, ten na rozdiel od Šťastného nestrieľal z prvej, no potiahol puk, položil si Kováča a pohodlne poslal svoj tím po prvýkrát do vedenia. Aj napriek vylúčeniam sa útočné aktivity na istý čas odložili, najbližšia prišla až päť minút pred koncom, no Melichárek bol nedôrazný. Rovnako Kostúra neprekonal ani z pravej strany Tvrdoň. Domáci sa nakoniec predsa len dočkali vyrovnania. Viackrát odrazený puk získal Pardavý a jeho nahrávku doklepol Šťastný.

Predĺženie veľa vzruchu neprinieslo, a tak sa zápas musel rozhodnúť v samostatných nájazdoch. V nich mali viac šťastia Banskobystričania, ktorí zásluhou Hlinku a Nemčeka opäť pripisujú dva body.