Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica neponecháva pred novou sezónou nič na náhodu a po tom, ako predstavili takmer kompletný káder, vyriešili už aj otázku brankárskej jednotky. Tou bude v ročníku 2022/2023 švédsky brankár Robin Rahm.

Pod Urpín tak prichádza brankár, ktorý počas uplynulých dvoch sezón obliekal dres Zvolena. Tridsaťpäťročný Švéd mal výraznú zásluhu na tom, že z tímu HKM sa stal počas posledných dvoch rokov opäť špičkový tím a v sezóne 2020/2021 dokonca dopomohol Zvolenčanom k zisku majstrovského titulu. Dominoval brankárskym štatistikám a po zisku trofeje bol dokonca zaradený do all-star tímu celej súťaže.

Na tieto výkony nadväzoval Rahm aj počas uplynulej sezóny. Druhé miesto po základnej časti znamenalo, že vo štvrťfinále narazili obhajcovia titulu na banskobystrický tím a pre „baranov“ to znamenalo vypadnutie z play-off. Svoj podiel na tom niesol aj Rahm, ktorý viackrát podržal svoj tím v kľúčových momentoch. Napokon však Zvolenčania nestačili v semifinále na hokejistov Nitry a bol z toho „len“ bronz.

Od novej sezóny teda bude švédsky brankár Robin Rahm pôsobiť v banskobystrickom drese, k čomu sa pre klubový web hc05.sk vyjadril nasledovne: „Po debate s hlavným trénerom som mal skutočne dobrý pocit z toho, čo sa práve teraz deje v Banskej Bystrici. Zdalo sa mi to jednoducho v tejto chvíli ako správne rozhodnutie. Čo sa týka mojich očakávaní od novej sezóny, tak tie sú ako vždy najvyššie. Vždy sa snažím o zisk titulu a o to, aby podobne zmýšľal celý tím.“

Skúsený brankár v minulosti pôsobil najmä v severských súťažiach, dlhé roky pôsobil v rodnom Švédsku, odkiaľ zamieril do Dánska. Jednu sezónu pôsobil aj v nadnárodnej EBEL lige v drese rakúskeho Grazu, odkiaľ zamieril do poľskej najvyššej súťaže. Odtiaľ už smerovali jeho kroky do Zvolena.