Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 26. kola Tipsport ligy do maďarského Miškovca. Barani boli počas celého zápasu lepším mužstvom a aj vďaka dvom presným zásahom Miloša Bubelu dokázali zdolať siedmy tím tabuľky rozdielom triedy.

Lepší vstup to stretnutia mali barani, ktorý už v úvodných sekundách pohrozili nebezpečnou strelou Hickmotta. To čo sa nepodarilo kanadskému hráčovi sa podarilo na začiatku 4. minúty štvrtej formácií Banskej Bystrice, ktorá zavrela súpera v jeho obrannom pásme, puk sa po prvotnej skrumáži odrazil k Petrincovi, ten vypálil spomedzi kruhov a pred bránou sa najlepšie zorientoval Timotej Šille, ktorý dorazil puk do brány a otvoril skóre stretnutia. Hráčom Miškovca sa podarilo vyrovnať v 9. minúte, keď získali strednom pásme puk, Vas ho potiahol po pravej strane až k strele, ktorá Gajanovi vypadla a Reszegh z dorážky vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav však netrval dlho a hostia opäť viedli po strele Cardwella a následnej dorážke Hrnku. Banskobystričania si ešte v prvej tretine zahrali presilovú hru, ktorú však nevyužili a mužstvá išli do šatní za stavu 2:1 pre hostí.

Takisto ako do prvej, tak aj do druhej tretiny mali lepší vstup Bystričania, ktorým najprv nevyšlo niekoľko sľubne rozvíjajúcich sa akcií, ale v 26. minúte už dokázali pridať tretí gól, keď našiel Patrik Lamper presnou prihrávkou Miloša Bubelu, ktorý nebránený pred bránou zvýšil na 3:1 pre HC’05. Aj v druhej tretine prevládal bojovný hokej bez pekných kombinačných akcií a hokejistom Banskej Bystrice sa darilo udržiavať si dvojgólové vedenie. Najväčšiu príležitosť na zníženie mal v 38. minúte Galanisz, ktorý dostal prihrávku do priestoru ľavého kruhu útočnej tretiny, kde bol osamotený, ale strelou švihom Gajana neprekonal. Tesne pred prestávkou fauloval krosčekom Gilbert Gabor a daroval tak Miškovcu prvú presilovú hru, ktorej krátku časť domáci do prestávky nestihli využiť.

Mužstvo z Maďarska vstupovalo do tretieho dejstva v početnej prevahe, ale jeho hráčom sa presilovú hru proti dobre brániacim Bystričanom nepodarilo využiť. Diváci videli ojedinelú veľkú šancu v 48. minúte, keď išli barani do prečíslenia troch proti jednému a po faule jedného z vracajúcich sa hráčov Miškovca na Bubelu si hostia zahrali druhú presilovú hru v zápase. Počas nasledujúcich dvoch minút si ale vypracovali väčšie príležitosti domáci hrajúci v oslabení, pričom najnebezpečnejší bol únik Rossa a jeho následná strela spomedzi kruhov, ktorú Gajan zneškodnil. Miškovec sa mohol vrátiť do zápasu pri vylúčení Gabora, čo sa jeho hráčom nepodarilo a po skončení presilovej hry sa hostia dostali do prečíslenia troch proti dvom, Bubela si narazil puk s Fafrákom a presnou strelou z osi ihriska prekonal Adorjána a zvýšil už na 4:1 pre mužstvo spod Urpína. Majster si už výsledok do konca stretnutia postrážil a z Miškovca si tak odváža 3 body.

Tipsport liga – 26. kolo – Miškovec

DVTK Miškovec – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Reszegh (Vas) – 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Cardwell), 26. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján – Láda, Vandane, Ross, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss, Göz – St.Pierre, Galanisz, Rodman – Harrison, Vas, Reszegh – Lövei, Miskolczi, P. Kiss – Farkas.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihálik, Petrinec, Zubák – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Kabáč, Gabor, Fafrák – Šille, Tamáši, Sojka.

Najbližšie sa hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica predstavia v rámci 27. kola Tipsport ligy opäť proti Miškovcu, tentokrát v nedeľu, 1. decembra o 17:00 h na domácom ľade.