Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu na Zemplín, kde v utorok podvečer nastúpili proti domácim Michalovciam. Po gólovo chudobnom zápase boli spokojnejší barani, ktorí do odvety vykorčuľujú s jednogólovým náskokom.

Úvod stretnutia priniesol šance na oboch stranách. V 6. minúte dobre zapracovali banskobystrickí odchovanci, keď najprv Lukáš Lunter strieľal z prvej spomedzi kruhov po prihrávke Sojku, ktorý sa následne snažil skórovať spoza bránky. Domáci zas pohrozili v 8. minúte po dobrej práci Takáča a Mlynarovičovej strele spomedzi kruhov, ktorú ale Rabčan zneškodnil. Hostia mali k dispozícii aj takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú ale na úvodný gól nepretavili. V závere prvej tretiny si zahrali v početnej prevahe aj hokejisti Dukly, ktorí si vytvorili tlak, no šance Mlynaroviča, McCormacka a Regendu gólom neskončili. Mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Druhá tretina už góly priniesla, keď sa v nej dvakrát presadili hokejisti Banskej Bystrice. V 23. minúte vyšiel baranom protiútok, v ktorom Vašaš našiel prihrávkou pred odkrytú bránku voľného Vybírala a ten poslal hostí do vedenia. V nasledujúcom priebehu prostrednej časti hry išli Michalovce za vyrovnaním, pričom nebezpeční boli bývalí hráči Banskej Bystrice, keď mali na hokejkách dobré príležitosti Southorn, Bartánus a Šoltés. Barani ale vďaka Rabčanovi neinkasovali a v závere druhej 30-minútovky udreli opäť, keď skvele zakombinoval ich prvý útok, ktorého akciu zakončil presne Winquist.

Domáce Michalovce sa gólovo presadili až v tretej tretine. Po vylúčeniach Brejčáka a Regendu hrali obe mužstvá so štyrmi hráčmi a z tejto situácie vyťažili viac hráči Dukly. V 48. minúte využil Mihalik voľný priestor, dostal sa s pukom až do útočného pásma a tvrdou strelou od modrej čiary prekonal Rabčana, čím znížil na 1:2. Hostia mohli ísť opäť do dvojgólového vedenia zásluhou Ďatelinku, ktorého delovka trafila konštrukciu bránky. Domáci si v záverečnej 10-minútovke vypracovali šance na vyrovnanie, no strela Bartánusa zblízka a ani Rabčanove zakončenie z prvej vytúžený gól nepriniesli a barani tak aj vďaka skvele chytajúcemu Rabčanovi zvládli prvý duel štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu.

Tipsport Kaufland Cup – Štvrťfinále – 1. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 48. Mihalik – 23. Vybíral (Vašaš), 40. Winquist (Lamper, Mistele)

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (T. Tomek) – McCormack, Bdžoch, Mihalik, Southorn, Ventelä, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Bartánus, Galamboš, Šoltés – Mašlonka, Češík, M. Matoušek – Chalupa

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan (Gajan) – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, J. Brejčák, Petrinec, Mich. Roman, Demo – Lamper, Winquist, Mistele – Kriška, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Sojka, L. Lunter – Vašaš, O. Giertl, Vybíral

Odveta, ktorá sa odohrá vo Zvolene je na programe už vo štvrtok, 24. septembra o 17:30 h.