V poslednom zápase skupinovej fázy Tipsport Kaufland Cupu vycestovali hokejisti Banskej Bystrice do Martina. Diváci videli napínavý 10-gólový zápas, na konci ktorého sa napokon radovali barani.

Úvodný tlak si vypracovali Banskobystričania, no prvú presilovku si zahrali domáci, ktorí ale v početnej prevahe Gajana výrazne neohrozili. Ako prví skórovali hostia, keď po ôsmich odohraných minútach získal pri mantineli puk Oliver Giertl, ktorý vystrelil presne pod hornú žŕdku. V 12. minúte viedli hostia už o dva góly vďaka Sojkovi, ktorý pred bránkoviskom zužitkoval Fafrákovu prihrávku spoza brány. Hráči Martina mohli znížiť v následnej 4-minútovej presilovej hre, no barani sa vo štvorici ubránili. Prvýkrát do šatní sa tak išlo za stavu 0:2.

V prvej polovici druhej tretiny mali Martinčania príležitosť na skorigovanie stavu, keď mali k dispozícií najprv 33-sekundovú a následne viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov. Tú sa im podarilo využiť v 27. minúte po tom, čo Paulíny poslal krížnu prihrávku popred bránkovisko na Poliačeka, ktorý z prvej rozvlnil sieť. Pokračovalo sa v hre piatich proti štyrom a domáci udreli opäť, keď pálil od modrej čiary Ligas a jeho strela skončila až za Gajanom. Presilovku si zahrali aj barani a využili ju v jej samom závere, keď sa ujala strela Ďatelinku a hostia opäť viedli. Martinčania nevyrovnali po samostatnom úniku Barta a ani počas ďalšej presilovky, takže po dvoch tretinách platil stav 2:3.

Hráči Martina vstúpili do tretej tretiny aktívne a podarilo sa im vyrovnať, keď už tretiu presilovú hru využili po presnej strele Dvořáka spoza pravého kruhu. Vyrovnaný stav netrval dlho a Bystričania išli opäť do vedenia v 45. minúte, keď odrazený puk po Giertlovom nahodení doklepol pohodlne za bránkovú čiaru Vybíral. V 49. minúte odskočili hostia už na rozdiel dvoch gólov, keď sa Mistele dostal s pukom medzi kruhy a presnou strelou švihom zvýšil na 3:5. Martinčania sa však nevzdali a v 57. minúte znížili na rozdiel jedného gólu po prihrávke Nauša a presnom zakončení Dírera. Dráma však z toho nebola, keďže v závere zápasu zakončil presne brejkovú situáciu Mistele.

Hokejisti Banskej Bystrice tak zakončili pôsobenie v skupinovej fáze Tipsport Kaufland Cupu výhrou o dva góly na ľade Martina.

Tipsport Kaufland Cup – Skupina A – 3. kolo – Martin

HK Martin – HC ’05 Banská Bystrica 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)

Góly: 27. Poliaček (Paulíny, Dvořák), 28. Ligas (Pokrivčák), 42. Dvořák, 57. Dírer (Nauš, Barto) – 8. Vybíral (Vašaš), 12. Sojka (Fafrák, Faško), 35. Ďatelinka (Winquist), 45. Vybíral (Giertl), 49. Mistele (Winquist), 59. Mistele (Winquist). Stretnutie sledovalo 500 divákov.

Zostava HK Martin: Bernát (Maťovčík) – Lavička, Ligas – Dvořák, Babka – Burzík, Bakala – Melcher, Murček, Poliaček – Nauš T., Barto, Paulíny – Smidžár, Dírer, Pokrivčák – Kočalka, Grega, Rešetár.

Zostava HC 05 Banská Bystrica: Gajan (Rabčan) – Ďatelinka, Welsh – Žiak, Demo – Zubák, Petrinec – Roman – Mistele, Winquist, Sloboda – Kabáč, Češík, Fafrák – Faško, Sojka, Lunter – Vybíral, Giertl, Vašaš.