Súťažné hokejové zápasy sa vrátili na slovenské klziská vďaka Tipsport Kaufland Cupu, v ktorom účinkujú aj hokejisti Banskej Bystrice. Barani vycestovali vrámci 1. kola skupinovej fázy do Ružomberka, kde si zmerali sily s Liptovským Mikulášom.

Prvá tretina priniesla len jeden presný zásah a postarali sa oň hostia z Banskej Bystrice, keď sa v 13. minúte po prihrávke Michala Romana gólovo presadil mladý útočník štvrtej formácie, Oliver Giertl. Domáci mohli krátko na to odpovedať z presilovej hry, v ktorej sa však Liptákom vyrovnať nepodarilo.

V druhom dejstve sa baranom podarilo súperovi gólovo odskočiť v presilovkách. Tú prvú využil v 26. minúte Kanaďan Matt Mistele, ktorému asistovali členovia prvého útoku, Josh Winquist a Martin Kriška. V 38. minúte sa hostia presadili v početnej prevahe opäť, keď po prihrávkach Adama Žiaka a Michala Kabáča skóroval navrátilec v drese baranov a bývalý hráč domácich, Alex Tamáši. Mužstvo Banskej Bystrice si zahralo v závere prostrednej časti hry aj tretiu presilovú hru, no tentokrát sa Liptáci ubránili.

Aj štvrtý gól vsietili hostia v početnej prevahe, tentokrát dvojnásobnej a bol to kapitán baranov, Ivan Ďatelinka, ktorý zvyšoval v 49. minúte na 0:4. Asistencie pri jeho góle si pripísali Josh Winquist a Patrik Lamper. Hráčom Liptovského Mikuláša sa nepodarilo skórovať ani raz a Banskobystričania tak ku štyrom gólom pridali aj čisté konto.

Tipsport Kaufland Cup – 1. kolo – Skupina 1 – Ružomberok

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. O. Giertl (Mich. Roman), 26. Mistele (Kriška, Winquist), 38. Tamáši (Kabáč, Žiak), 49. Ďatelinka (Lamper, Winquist).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Krasanovský) – Kurali, J. Nemec, M. Bača, Petran, Pavúk, Mezovský, Parobek, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Uhrík – Michalík, Okuliar, Hamráček – M. Surový, Oško, Bečka – Nechaj, M. Matoušek, Toma.

Zostava HC 05 Banská Bystrica: Gajan (Rabčan) – Petrinec, Ďatelinka, Biro, Žiak, Mich. Roman, Demo, Zubák – Lamper, Winquist, Kriška – Mistele, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Češík, Kabáč – Vašaš, O. Giertl, Vybiral.

Hokejisti Banskej Bystrice sa vrámci 2. kola skupinovej fázy Tipsport Kaufland Cupu predstavia vo štvrtok, 10. septembra o 18:00 hod na ľade Detvy.