Šlágrom 34. kola najvyššej hokejovej súťaže bol nepochybne priamy súboj o druhú priečku tabuľky, ktorý pod Tatrami zviedli domáci „kamzíci“ proti „baranom“ z Banskej Bystrice. Vo vyrovnanom zápase sa z víťazstva po nájazdoch tešili Popradčania.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2)

Gól: 36. A. Lapšanský (Kmiť), 56. Klouda (Kroták, Kopecký) – 41. Šechný (Kútny), 51. Hvila (Hudec, Hlinka)

HK Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár, Kledrowetz – Škovira, Lundberg, Bartečko – Kmiť, A. Kroták, A. Lapšanský – J. Kopecký, Klouda, L. Nagy – Paločko, Mlynarovič, P. Svitana

HC  ’05 Banská Bystrica: Šimonovič (od 56. Beňo) – Cebák, Cunik, Bambúch, Kubka, Vizváry, Vantroba, Biro – Tománek, M. Hudec, M. Hlinka – Hamrák, Šechný, Hvila – Rumpel, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, Bendík

ilustr. foto: Branislav Račko

Prvé minúty zápasu sa niesli v znamení presilovej hry domácich, no boli sme to paradoxne my, kto mohol otvoriť skóre zápasu, prudkú strelu však Melicherčík vyrazil. V zápätí sa vylučovalo opäť, a znova to bolo na našej strane. Druhú početnú výhodu Popradčania zvládli podstatne lepšie a Šimonoviča ohrozili viacerými nebezpečnými pokusmi. Najaktívejšími boli Lundberg so Škovirom. Banskobystričania začali byť nepríjemní až v druhej polovici úvodnej tretiny, no ani Paľov a ani Hudec gól nedali. Puk sa do brány podarilo dostať až Tománkovi, jeho akcia spolu s Hlinkom však skóre zápasu neotvorila – gól rozhodca neuznal pre postavenie hráča v bránkovisku. Melicherčík si schuti zachytal aj v závere tretiny, kedy sme hrali presilovku. Keď nedal gól už v rovnovážnom stave ani obetavý Tománek, bolo viac ako isté, že prvá tretina skončí za stavu 0:0.

Aj úvod druhého dejstva začal presilovkou domácich. Šimonovič však odolal aj pri strelách Kasíka či Kloudu. Na druhej strane vyplašil popradského brankára nepríjemnou strelou Kútny. Na ľade sme mali možnosť vidieť zápas súci prívlastku šláger. Hralo sa rýchlo, chýbali len góly. Útočnému hokeju pridávalo aj množstvo vylúčení. Hlavne počas štvorminútovej presilovky kamzíkov visel gól doslova vo vzduchu. Skóre sa však otvorilo v hre 5 na 5. V 36. minúte sa po peknej akcii presadil Lapšanský. Na druhej strane sa snažil vyrovnať Rumpel či Kútny, Podtatranci však tesné vedenie udržali až do konca druhej dvadsať-minútovky.

Banskobystričania museli so zápasom niečo urobiť a základný kameň položili hneď v 41. minúte zásluhou Šechného, ktorý vyťažil z Kútneho dravosti. Následne sa po dlhšom čase ukázali opäť aj domáci, Šimonoviča ohrozil nádejným pokusom Bartečko. Barani zvýšili v úvode 51. minúty a prvýkrát v zápase sa dostali do vedenia. Hudec poslal puk rozbehnutému Hvilovi, ktorý rutinérsky zakončil. V ďalšom priebehu sa očakával tlak hráčov Popradu. Najskôr však dostal Nagy trest 10+10 za nešportové chovanie, následne bol vylúčený „len“ na 2 minúty aj Rumpel, a to už modro-bieli využili. Z gólu sa v 56. minúte tešili zásluhou Kloudu.  Následné Šimonovičové protesty u rozhodcu nenašli pochopenie a dostal rovnako 10+10 – do brány sa postavil Beňo. Do konca zápasu nasledovali ďalšie štyri vylúčenia a rozhodcovmu metru prestávali rozumieť ako aktéri na ľade, tak aj samotní diváci. Nič to však nezmenilo na tom, že zápas sa posunul do predĺženia.

V ňom sa ani jeden z tímov do útoku nehrnul. Opticky mali viac z hry Banskobystričania, Melicherčík v bránke domácich však bol spoľahlivý. Tabuľkové postavenie odrážalo dianie na ľade. Zápas dvoch susediacich tímov s rovnakým bodovým ziskom tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. 22-ročného Beňa prekonal hneď v prvom pokuse Lapšanský, a keďže ďalší realizátori neuspeli, Popradčania si pripísali dva boli udržali druhú priečku.