V 43. kole Tipsport ligy na seba narazili mužstvá Popradu a Banskej Bystrice. V rohatom derby chceli domáci kamzíci natiahnuť svoju sériu výhier, zatiaľ čo barani chceli nadviazať na dôležité víťazstvo po predĺžení na ľade bratislavského Slovana. Zápas sa postupne prelínal zo strany na stranu a na jeho konci sa tešili hráči Popradu.

V prvej tretine boli aktívnejší hráči Popradu, ale prvú vážnejšiu príležitosť si už v druhej minúte vypracovali hostia, keď strieľal prudko spoza ľavého kruhu Ďatelinka a trafil betón Vošvrdu. Kamzíci mohli otvoriť skóre na začiatku 7. minúty, keď Ján Brejčák stratil pred vlastnou bránou puk, ktorý sa snažil dostať za bránkovú čiaru Takáč, ale situáciu napokon vyriešil zaľahnutím puku brankár Melicherčík. Nasledujúce momenty patrili Popradčanom, ktorí sa častejšie dostávali pred bránu súpera a ich priaznivci si prvýkrát zakričali gól na začiatku 14. minúty. Lukáš Handlovský prihrával spoza brány na modrú čiaru Danielovi Brejčákovi, ktorý tvrdo vystrelil a puk sa od výstroje Preisingera dostal až za chrbát brankára Banskej Bystrice. Hostia nedokázali do prvej sirény na tento zásah odpovedať, pri čom v samom závere sa previnil prvým faulom v zápase Jacob Cardwell a Popradčania tak hrali od začiatku druhej tretiny presilovú hru na čistom ľade.

Domáci v početnej prevahe druhý gól nepridali a už v plnom počte sa na druhej strane mohli presadiť barani pri šanci Hohmanna. Hostia zvýšili v druhom dejstve aktivitu, čo im prinieslo ovocie na začiatku 28. minúty, keď naviedol puk do útočného pásma Nemčík, našiel prihrávkou Mlynaroviča medzi kruhmi a ten presnou strelou švihom vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Banskobystričania išli prvýkrát v zápase do vedenia, keď skvele v ofenzíve zapracoval Brian Ihnačák, natiahol Vošvrdu až na kraj bránkoviska a poslal pred bránu puk, ktorý sa odrazil do vzduchu a padajúci ho dostal do prázdnej brány voľný Bubela.

Diváci videli následne kontroverzné momenty, keď dostal okrem menšieho trestu aj osobný trest Brian Ihnačák a jeho spoluhráč Jordon Southorn si neudržal nervy na uzde, za čo dostal 5-minútový aj osobný trest. Počas presilovej hry o dvoch hráčov sa faulu dopustil aj Kabáč a o niekoľko sekúnd na to putoval na trestnú lavicu aj domáci obranca Kozák. Domácim sa podarilo vyrovnať v presilovke štyroch proti trom keď strela Dalhuisena prepadla až za Melicherčíkov chrbát. Koncert vylúčení na hosťujúcej strane pokračoval po faule Brejčáka a následne aj po zlom striedaní, vďaka čomu hrali domáci prakticky až do konca druhej tretiny v početnej prevahe.

Náročné chvíle sa podarilo hosťom prežiť a do mužstvá vstupovali do tretej tretiny za vyrovnaného stavu. Ten sa mohol prelomiť na začiatku 43. minúty po strele Takáča spoza ľavého kruhu, pri ktorej sa brankár hostí Melicherčík poriadne zapotil. Ďalšia možnosť pre domácich prišla v podobe presilovej hry po Brejčákovom podrazení zo 46. minúty, ale barani dokázali počas oslabenia svoju svätyňu ubrániť. V polovici tretej tretiny sa však už domáci do vedenia vrátili po Ulrychovej strieľanej prihrávke od modrej čiary a presnému teču od Zagrapana, ktorý dostal puk pomedzi Melicherčíkove betóny za bránkovú čiaru. Hokejisti Banskej Bystrice mohli vyrovnať v 54. minúte, keď musel Vošvrda vytiahnuť skvelé zákroky po strelách Adama Žiaka a Patrika Lampera. V závere stretnutia sa barani snažili vyrovnať v hre bez brankára, ale kamzíci si víťazstvo postrážili a navyše pridali gól do prázdnej brány z hokejky Dalhuisena. Hokejisti z Banskej Bystrice tak pod Tatrami nezískali ani bod.

Tipsport liga – 43. kolo – Poprad

HK Poprad – HC’05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 15. Preisinger (D. Brejčák, Handlovský), 34. Dalhuisen (Larkin, Jacobs), 51. Zagrapan (Ulrych, Erving), 59. Dalhuisen (Jacobs) – 28. Mlynarovič (Nemčík, J. Brejčák), 29. Bubela (Ihnačák, Šille).

Stretnutie sledovalo 3238 divákov.

Zostava HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Dalhuisen, Larkin, Erving, Ulrych, D. Brejčák (A), Kozák, Česánek – Vandas, Jacobs, Lapšanský – Matúš Paločko, Preisinger, Handlovský – Svitana (C), Zagrapan (A), Takáč – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Beskorowany) – Southorn, Mihálik (A), Ďatelinka (C), Cardwell, Žiak, J. Brejčák, Nemčík, Lopejský – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Ihnačák – Bartánus (A), Mlynarovič, Lamper – Kabáč, Gabor, Šille.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci 44. kola Tipsport ligy v nedeľu, 26. januára o 16:00 na domácom ľade proti tímu HC Košice.