Aktuálne 35. kolo hokejovej Tipsport extraligy malo na programe tiež zápas tímov zo spodnej časti tabuľky. Banskobystričania cestovali do Martina, kde si zmerali sily s predposledným MHC Mountfield.

MHC Mountfield – HC ’05 Banská Bystrica 5:4 po s.n. (4:0, 0:4, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Brcko (Drgoň, Galamboš), 16. Macejka (Sobota, Ižvolt), 18. Škoda (Šišovký, Kriška), 19. Macejka (Sobota, Vartovník), rozhodujúci s.n. premenil Škoda – 26. Nemček (Marcinek, Češík), 31. Češík (Marcinek), 34. Jokila (Hvila), Kokavec (Heizer, Cebák).

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield Martin: Šimko – Drgoň, Brcko, Matejka, Výborný, Zukal, Vartovník, Tupý – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Cíger, Themár, Škumát

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun (19. Kostúr) – Cunik, Cebák, Beňa, Grman, Bambúch, Kubka, Brňák, Huba – Hvila, Jokila, Hričina – Kokavec, Heizer, Kristoffersson – Marcinek, Češík, Nemček – Lunter, Petro, Lamper

Prvá lepšia akcia prišla až v úvode ôsmej minúty, kedy sa v príležitosti ocitol Šišovský, ten však napálil len do Chorošuna. Na rovnakej strane následne zvonila žrď, a to po strele Zukalu. V ďalšom priebehu prišli prvé vylúčenia. Bystričania svoju presilovku nevyužili, a tak sa chopili šance domáci. Prvý gól priniesla počas vylúčenia Luntera Brckova strela z pravého kruhu. O minútu neskôr sa nechal vylúčiť Beňa, čo „baranom“ zobralo ďalšie sily. Možno aj tie im chýbali v 16. minúte, kedy sa presadil exbystričan Macejka. Aby toho nebolo málo, do sirény ušli domáci súperovi ešte viac. Presne mierenú strelu vyslal Škoda. Následne tréner Staš zvolil oddychový čas, no ani ten nepomohol. Hneď po ňom totiž Chorošuna prekonal po druhýkrát Macejka a štvrtý gól v jeho sieti znamenal nástup Kostúra. Ukážková dvadsaťminútovka Martina ďalšiu zmenu skóre nepriniesla.

Do druhej tretiny vstúpili hostia spod Urpína lepšie. Najskôr nastrelil žrď Brňák, následne pohrozili Češík a Lamper. Tlak vyvrcholil v 26. minúte, kedy po obliehaní brány znížil Nemček. Hostia hrali ako vymenení a naďalej pokračovali v útočnej snahe. Tá im priniesla aj druhý gól a tým zdramatizovanie zápasu. Ešte len druhým gólom v sezóne dal svojmu tímu nádej na lepší výsledok Češík. Po dlhom čase sa ukázali opäť aj domáci zásluhou Markoviča, ktorý však svoj brejk nedokázal premeniť. O to viac to zamrzelo v 34. minúte, kedy sa „barani“ fantasticky dotiahli na rozdiel jedného gólu. Hvila v presilovke našiel Jokilu a strela najlepšieho hráča Banskej Bystrice skončila až v Šimkovej sieti. Pred koncom druhého dejstva prišla výborná možnosť vyrovnať, a to vo viac ako minútovej presilovke 5 na 3. Tá sice gólom neskončila, po náskočení prvého potrestaného však prišiel vytúžený moment, na 4:4 upravil zblízka Kokavec. V prostrednej časti hry „barani“ prestrieľali súpera v pomere 20:4.

Posledná čast hry už zďaleka taká divoká nebola. Začalo sa hrať s rozumom a dôraz sa kládol na pozornú defenzívu. Útočiť sa začalo až v bystrickom oslabení, Galamboš ani Výborný však víťazstvo na stranu svojho tímu pre tentokrát nestrhli. Problémy Martinčanov pokračovali, keď sa v ich presilovej hre dostal až pred Šimka Hvila, na ich šťastie však nenamieril presne. Záver riadneho hracieho času patril hre v strednom pásme s minimom vytvorených šancí oboch celkov. Domáci Markovič chcel ešte zabrániť predĺženiu v poslednej minúte zápasu, ale pozorný Kostúr bol proti.

V predĺžení si oba tímy dokázali vytvoriť veľké príležitosti. Tie najvýraznejšie na strane baranov prišli z hokejku Hvilu či Kokavca, ani hráči MHC však nenechali Kostúra vychladnúť. Ten musel zasahovať pri dvoch šanciach Výborného. Po predĺžení nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa Banskobystričania nepresadili vôbec, naopak Kostúra prekonal Škoda.