V siedmom kole Tipsport extraligy cestovali banskobystrickí hokejisti do Martina. HC ’05 síce dokázalo v nedeľu zdolať Nitru, ktorá v piatok vyhrala nad Martinom v pomere 7:0, lenže pre zmenu Martin bol nad sily Banskej Bystrice.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 38. Smrek, 62. Pokrivčák – 45. Chovan. Zápas v Martine sledovalo 1 398 divákov.

Zostava MHC Mountfield Martin: Šúrek – Novotný, Ďatelinka, Matejka, Tupý, Smrek, Brcko – Markovič, Fujerík, J. Cíger – Themár, Galamboš, Važan – Dírer, Zlocha, Pokrivčák – Perniš, Murček, Jurášek.

HC 05-Martin_26Zostava HC’05 Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Martin, Bambúch, Zošiak, Rosandič – Kafka, White, Handlovský – Lamper, Heizer, Chovan – Macík, M. Hudec, Kadura – Dolník, Hegyi, Žilka.

Napriek prevahe, ktorú si Banskobystričania na martinskom ľade dokázali vytvoriť od začiatku zápasu, gól v prvej tretine nepadol. V druhej tretine sa hra začala vyrovnávať a využili to domáci v jej závere. V 38. minúte sa presadil Peter Smrek. Lenže úvod poslednej časti hry vyšiel hosťom a Martinčania mohli byť radi, že ich tlak skončil len vyrovnávajúcim gólom Chovana v 45. minúte. V riadnom hracom čase sa však už stav nemenil. Hneď v úvode predĺženia oslabil svoj tím Saracino a Tomáš Pokrivčák v 62. minúte presilovú hru svojho tímu dokázal využiť a ukončiť tak zápas v prospech Mountfieldu. Banskobystričania sa však napriek prehre vracajú pod Urpín s cenným bodom.