V stredu večer hostila košická Steel Aréna zápas prvého kola Slovnaft play-off série medzi domácimi “oceliarmi” a banskobystrickými “baranmi”. Napriek priepastnému tabuľkovému rozdielu súperov po základnej časti stretnutie nemalo jednoznačný priebeh a rozhodnúť muselo až predĺženie.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 21. Kristek (Bartoš, Homer), 29. Jenčík (Miklík), 50. Miklík (Jenčík), 61. Kolba (Miklík, Hvila) – 15. Jokila (Kristoffersson, Sýkora), 28. Jabrocký (Hlinka, Bambúch), 48. Pulliainen (Heizer, Grman)

stretnutie sledovalo: 4 438 divákov

Úvodné zostavy:

HC Košice: Hylák – Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Mar. Chovan, Slimák – Zálešák, Kristek, Bartoš – Miklík, Gron, Jenčík – Dravecký, Hvila, Pašek – Spilar, Mlynarovič, Mat. Chovan

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Novajovský, Grman, Brňák, Cebák, Kubka, Bambúch, Beňa – J. Sýkora, Jokila, Kristoffersson – Jabrocký, Hlinka, Kútny – Hričina, Češík, Kokavec – Novák, Heizer, Pulliainen

Ak fanúšikovia v Steel Aréne očakávali play-off náboj a napätie od prvej minúty, museli byť sklamaní.  Prvé vážnejšie ohrozenie Chorošunovej brány prišlo až v 7. minúte, keď Bartoš prenikol do pásma a Zálešák následne z uhla nepríjemným pukom ohrozil bránu. Ofenzívne výpady “baranov” zase končili na pozornej obrane domácich, ktorú sa podarilo prelomiť až v polovici 15. minúty. Sýkora vybojoval puk, ktorý poslal na Kristofferssona a ten krížnou prihrávkou ponúkol gól Jokilovi. Fínsky legionár neodmietol, puk trpezlivo podržal a následne položeného Hyláka prekonal. Papierový favorit sa márne snažil o vyrovnanie, strela Exbystričana Hvilu bola len podčiarknutím streleckej mizérie prvej tretiny.

Oveľa úspešnejšie začala pre Košičanov druhá tretina. Hneď v jej úvode sa počas presilovky dostali do prečíslenia Bartoš s Kristekom, pričom druhý menovaný strelou ponad Chorošunovo rameno vyrovnal stretnutie. Domáci výrazne ožili a boli čoraz nepríjemnejší. Nebezpečnou bola tiež Šedova nahrávka spoza brány, Miklík ju však z bezprostrednej blízkosti nevyužil. Skóre sa menilo až v polovici stretnutia, a to dokonca dvakrát. Najskôr v presilovej hre našiel pred bránou úplne voľného Jabrockého Hlinka, o 56 sekúnd neskôr využil slabšiu chvíľu Chorošuna Jenčík. Následne mal obrat na hokejke Dravecký, položeného gólmana však bekhendovým zakončením neprekonal. Gól do šatne mohol zase streliť Hlinka, no jeho strela z ľavej strany Hyláka neprekvapila.

Vo vyrovnanom stretnutí mohli misky váh na svoju stranu nakloniť hneď v druhej minúte posledného dejstva Košičania. V početnej výhode po Šedovej strele však puk za Chorošuna nikto nepretlačil. Na druhej strane tečoval Grmanovu strelu Kútny, no sieť brány rovnako nerozvlnil. Skóre sa menilo až v 48. minúte, keď sa po tretíkrát ujali vedenia Banskobystričania. Kútny zabojoval o puk, ktorý následne poslal na Pulliainena, a ten strelou švihom trafil pomedzi Hylákové betóny. Opäť však neprešli ani dve minúty a bolo vyrovnané. Jenčík naviazal obranu, nahral Miklíkovi a ten z otočky trafil ľavý horný roh Chorošunovej brány. Gólman “nulapätiek” sa na nedostatok roboty sťažovať nemohol. Neskôr zlikvidoval Bartoša i zázračným reflexným zákrokom Miklíka. Gól však už nepustil po Kokavcovej strele ani na druhej strane Hylák a zápas tak smeroval do predĺženia. To netrvalo ani pol minúty, keď počas trestu Cebáka skóroval prudkou strelou ďalší Exbystričan Kolba.