Poslednými výsledkami znechutení Banskobystričania cestovali v 17. kole hokejovej Tipsport extraligy na ľad nováčika do Piešťan. Vyrovnané stretnutie musela nakoniec rozhodnúť až nájazdová lotéria.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 2:3 sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. J. Ručkay (R. Filip), 20. R. Filip (Brňák) – 11. Češík (Bambúch, Kubka), 54. Hudec (Lunter, Lamper), víťazný nájazd: Sýkora.

Zostavy tímov:

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, A. Kolník, A. Hruška, K. Grman – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Očenáš, V. Nemec, S. Saliji

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko (20. Košarišťan) – Michal Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, M. Styk, J. Predajniansky – Lunter, M. Hudec, Lamper – Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič – F. Nemček, Češík, Petro – D. Hegyi, T. Zigo, Marcinek

Nováčik sa dostal do vedenia hneď v druhej minúte stretnutia. Ručkay sa poľahky dostal cez obranu hostí a v brejku pohodlne zakončil. Banskobystričania sa snažili o rýchlu kontro a zvýšenou aktivitou si vypracovali viacero dobrých šancí. Najskôr v dobrej pozícii minul Heizer, následne Nemček z pravého kruhu nechal vyniknúť Tomeka. Ten musel riešiť tiež závar v siedmej minúte po hrubke Nemca, no skóre sa nemenilo. Na druhej strane sa v brejku ocitol Chylo, Slipčenko však svojich podržal. „Barani“ sa dočkali vytúženého vyrovnania na konci 11. minúty. Po Bambúchovej nahrávke sa tešil z gólu Češík. V Piešťanoch to bol pekný útočný hokej a do prvej sirény sa skóre menilo ešte raz. Vedenia sa ujali opäť domáci zásluhou presilovkového gólu Filipa. Slipčenko následne ostal ležať na ľade a tentokrát to zrejme bolo vážnejšie. Do brány sa tak dostal mladý Košarišťan.

Úvod druhého dejstva začali aktívnejšie hostia a Tomeka zasypali viacerými sľubnými strelami. Mohli však aj inkasovať, keď sa po strele Peška puk od chrbta Grmana takmer odrazil do brány. V polovici stretnutia sa rútil sám na Košarišťana Chylo, jeho pokus však šiel až príliš vysoko. Následne pri „havranoch“ stála šťastena, keď sa puk v skrumáži stratil niekde pri Tomekovi, domáci ho však stihli upratať. O gól sa neskôr opäť pokúšal aktívny Grman, jeho strela však bola zrazená lapačkou brankára. V závere sa ešte pokúšal o gól Chylo, aj jeho ďalšiu sľubnú šancu zneškodnil Košarišťan.

Záverečná časť hry bola poznačená množstvom vylúčení. Prekvapujúce však bolo, že vzhľadom k predchádzajúcej aktívnej hre oboch tímov sa v početných výhodach nikto výraznejšie nepresadil. O to viac zápasu pomohla 54. minúta. Lunter krásnou nahrávkou našiel Hudeca, a ten bez váhania vypálil presne. Necelých 200 sekúnd pred koncom Košarišťana takmer prekvapil ľahký nahodený puk, ktorý zastavila až konštrukcia brány. Nervóznejší záver stretnutia tak musel mať dohru v predĺžení.

„Barani“ sa v jeho úvode bránili početne zvýhodneným Piešťancom. Brankár v bráne hostí mal čo robiť so strelami Filipa a Drgoňa, no aj po nich predĺženie pokračovalo. Následne fauloval Kolník, čo bola pre Banskobystričanov veľká možnosť vsieť víťazný gól a zároveň si napraviť presilovkovú reputáciu. Už sa im to takmer podarilo zásluhou Grmana, Tomek však parádne zakročil. O tom, kto nakoniec získa extra bod rozhodli až samostatné nájazdy. Ten rozhodujúci premenil špecialista Sýkora, dva body tak nakoniec putujú pod Urpín.