Hlavnou výzvou pre manažment HC´05 Banská Bystrica pred novou extraligovou sezónou bude vyriešenie finančnej situácie takým spôsobom, aby klub na konci ročníka nešiel do dlhov. Baranom totiž reálne hrozia problémy so zabezpečením rozpočtu.

ilustr. foto: Branislav Račko

S ambíciami dostať sa minimálne do finále play-off vstupujú do nastávajúcej sezóny najvyššej domácej hokejovej súťaže len dva tímy – úradujúci majster HC Košice a bratislavský Slovan. Ostatné mužstvá, medzi nimi aj banskobystrický HC´05, si stanovili skromnejšie ciele. Hlavnou motiváciou pre manažment klubu spod Urpína bude pre očakávané problémy so zabezpečením rozpočtu vyriešenie finančnej situácie takým spôsobom, aby sa na konci sezóny „barani“ neocitli v dlhoch. „Pred novou sme realizačný tím posilnili o Vlada Országha. Máme relatívne mladé mužstvo, vekový priemer je 25,8 roka. Odišli nám ťahúni Pardavý, Frühauf a Bulík, prišli skúsení Šimonovič či Šechný. Z ekonomických dôvodov staviame na mladosť, v kádri je 8 bývalých reprezentantov do 20 rokov. Veríme, že ak dostanú šancu, ukážu svoje kvality,“ uviedol prvý muž banskobystrického hokeja Juraj Koval.

Aktuálnou správou z kuchyne HC´05 je príchod útočníka Michala Hudeca. Tridsaťjedenročný zakončovateľ prichádza do Banskej Bystrice z Českých Budějovíc, kde mu skončila zmluva. „Prostredie v Banskej Bystrici poznám, chodieval som sem hrávať. Som v obraze, viem, že Barani dosahovali vlani dobré výsledky, ale v prvom kole play-off sa im nedarilo. V tíme poznám niekoľko hráčov, proti ktorým som hrával. Mojou ďalšou úlohou bude spoznať tých mladších,“ skonštatoval v prvom rozhovore pre oficiálne klubové stránky Hudec.

Rodák z Bratislavy si v roku 2006 obliekol reprezentačný dres na MS v lotyšskej Rige, kde ho v priebehu turnaja nominoval a na súpisku dopísal vtedajší tréner František Hossa. Hudecovi sa na turnaji podarilo skórovať do siete Ukrajiny.

Na hokejistov HC´05 Banská Bystrica čaká v piatok o 17.00 hod. na mestskom zimnom štadióne prípravný zápas s Breznom. Doterajšie dueli pred odchodom do Švajčiarska odohrali „barani“ pre rekonštrukciu svojho stánku, resp. jeho nevyhovujúci technický stav, práve na breznianskom zimáku. Vstup na dnešný zápas je voľný.