Hokejisti Skalice bez Žigmunda Pálffyho v zostave nastúpil v piatok večer na zápas 45. kola hokejovej Tipsport extraligy. Súperom na druhej strane klziska bola Banská Bystrica nabudená hladkým víťazstvom proti Martinu spred niekoľkých dní.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 9. Kutálek (Holovič, Vyrúbalík), 13. T. Višňovský (Kloz, Jankovič) – 32. Jokila (Kristoffersson, Kubka), 41. Hlinka (Kútny, Brňák), 65. Grman (Kristoffersson)

Zostavy tímov:

HK 36 Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Křetinský, Magušin, Gula – Klejna, Školiak, Obdržálek – Hruška, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – T. Mikúš, Klejna, Konečný

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Kubka, Grman, Cebák, Brňák, Novajovský, Beňa, Huba, Bambúch – Kristoffersson, Pulliainen, Jokila – Kútny, Češík, Nemček – Zorvan, Matoušek, Lunter – Hlinka, Marcinek, Zuzin

foto il.: Dušan Šípka (BBonline.sk)

Stretnutie začalo vo svižnom tempe, ku gólu však malo dianie na ľade ďaleko. Prvý presný zásah sme videli až v úvode deviatej minúty, keď sa dostal k puku Holovič, ten cez modrú vyslal dopredu Kutáleka a nenápadná akcia skončila až sirénou. Záhoráci mohli vzápätí zvýšiť, Mikuš bol však pri zakončení zoči-voči Chorošunovi faulovaný. V presilovke pálil Vyrúbalík, no „barani“ inkasovali až  po Jankovičovej strele švihom, keď sa ľahký puk odrazený od Višňovského dostal až do siete. V tejto časti hry hrali Banskobystričania bez myšlienky. Zmeniť to mohli tri minúty pred koncom v presilovke, ani poloodkrytá brána a ležiaci Lakosil však nepomohli. V závere sa o zmenu skóre pokúšal ešte na druhej strane Hruška, Chorošun však po tretíkrát neinkasoval.

V úvode druhého dejstva sa hostia do súpera zahryzli a zovreli ho v pásme, takmer však pykali z  protiútoku. Po zdvojení útočníka Skalice obrancami hostí sa pred Chorošunom objavil osamotený Šátek, ktorý svoju možnosť nevyužil. Na druhej strane predviedol skvelý zákrok proti Grmanovi pred poloodkrytou bránou Lakosil. Situáciu na ľade odzrkadľovali tribúny, na ktorých bolo, nebyť fanklubu domácich, ako v divadle. Z čista jasna prišla nenápadná akcia, kedy od modrej čiary nahodil puk Kubka a do brány ho poslal Jokila. V presilovke pár minút pred koncom zase ohrozil bránu Jankovič, Chorošun však puk schoval v lapačke. V samom závere ešte zatlačila prvá, z pohľadu útočníkov čisto legionárna formácia „baranov“, no stav 2:1 sa už nezmenil.

Hneď prvá minúta záverečnej tretiny priniesla neprehľadnú situáciu pred Lakosilom. Viackrát odrazený puk nakoniec skončil za bránkovou čiarou, pričom navrátilcovi Hlinkovi gól odobril až videorozhodca. Po dlhšom čase ožili aj domáci a niekoľkými strelami pripomenuli Chorošunovi ako „chutí“ puk. Vo veľkej šanci sa po prekvapujúco odrazenom puku objavil Zuzin, zo súboja jeden na jedného však vzišiel ako víťaz Lakosil. Niekoľko minút zovretá Skalica mohla inkasovať tiež po šanciach Grmana, Kútneho či Češíka. Červené svetlo nerozsvietili domáci ani počas svojho tlaku v presilovej hre. V plnom počte mal gól na hokejke tiež Vyrúbalík, ten však rozozvučil iba žrď.

Po vyrovnanom skóre na konci šesťdesiatej minúty tak nasledovalo predĺženie. V ňom prišla istá dávka vzruchu po šanci Kristofferssona, keď ani sám Lakosil nevedel, kde presne má ukrytý puk. Ťažké chvíle pre hostí nastali počas vylúčenia Grmana. Paradoxne práve desať sekúnd po jeho naskočení späť na ľad sa sám kapitán „baranov“ dostal do brejku a svoj nájazd zakončil gólom.