Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica odštartovali v piatok 5. augusta zápasovú časť letnej prípravy na sezónu 2022/2023. Barani si od 17.00 h v Brezne zmerali sily s domácim účastníkom druhej najvyššej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy.

Po prvej tretine viedli prekvapivo Breznania, ktorí otvorili skóre v 9. minúte, a to dokonca v oslabení, keď Sarvaš príklepom spoza obrancov prekonal Shapovalova v bránke baranov. V druhej tretine sa však už Bystričania rozstrieľali, keď do uplynutia 25. minúty dali hneď štyri góly. Najprv sa priamymi strelami presadili obrancovia Holenda a Ďatelinka. Následne po Šoltésovej prihrávke kolmo na os klziska skóroval Bíreš a na 1:4 zvyšoval po dobrej práci pred bránkoviskom Jendek.

Do druhej prestávky pridali barani ešte dva góly. V 28. minúte si Výhonský našiel pred bránkou odrazený puk a bekhendom ho poslal za Babika. V 34. minúte skóroval Výhonský aj po druhýkrát, keď opäť ťažil z odrazeného puku. V tretej 20-minútovke pridali zverenci Anttiho Karhulu ďalšie dva presné zásahy. V 43. minúte sa ujala strela Baču z úrovne kruhu na vhadzovanie a v 48. minúte spečatil stav na konečných 1:8 Gabor, ktorý zakončil presnou strelou švihom svoj samostatný únik.

Prípravný zápas – piatok 05.08.2022 – Brezno

HK Brezno – HC ’05 Banská Bystrica 1:8 (1:0, 0:6, 0:2)

Góly: 9. Sarvaš – 22. Holenda, 22. Ďatelinka, 24. Bíreš (Šoltés), 25. Jendek (Výhonský, Gabor), 28. Výhonský (Ganz, Holenda), 34. Výhonský (Bača), 43. Bača (Ďatelinka), 48. Gabor (Výhonský, Holenda)

Zostava HK Brezno: Babik (Longauer) – Biro, Petrinec, Zubák, Fridel, Soveľ, Hudák, Letko, Korytko – M. Surový, Oško, Sarvaš – Rybnikár, Kylnar, Ľalík – Rákoš, Fungáč, Hojo – Ďuriš, Zemko, Šebest
Trenér: P. Lichanec

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Shapovalov (Belányi) – Bdžoch, Ganz, Ďatelinka, Bača, Holenda, Luža, Bačík – Kabáč, Kontos, Sojka – Šoltés, Bíreš, Urbánek – J. Sukeľ, Tamáši, R. Gašpar – Jendek, Gabor, Výhonský
Trenér: A. Karhula

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v rakúskom Graze, kde proti domácemu účastníkovi súťaže EBEL nastúpia v piatok 12. augusta na druhý zápas letnej prípravy.