Na banskobystrickom ľade sa v zápase 12. kola hokejovej extraligy predstavili zatiaľ dobre hrajúci hráči Martina. Zverenci Vladimíra Országha majú od stabilne priaznivých výsledkov zatiaľ ďaleko, ale práve víťazstvá nad súpermi, akým bol v piatok Martin im môžu pomôcť k odrazeniu sa k ďalším výhram.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 19. Češík (Heizer, Nemček), 41. Styk (Češík), 45. M. Hudec (Novajovský, Lunter) – 33. L. Vartovník (Mikušovič, Pukalovič), 59. Petruška (Beran, Markovič). Zápas sledovalo 1473 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Bambúch, Styk, Predajniansky, Grman, Kubka, Novajovský, Ketner – Petro, Češík, Šimun – Ján Sýkora, M. Hudec, Lunter – Lamper, Heizer, F. Nemček – Jankovič, Zigo, Hegyi.

MHC Mountfield: Šúrek – Novotný,  Beňa, Pukalovič, Tupý, Alexejev, Perniš, Zukal, Danko – Markovič, Beran, Petruška – Murček, Mikušovič, Vartovník – Hús, Dírer, Fadrný – Slávik, Horský, Kentoš.

Hneď v úvode stretnutia sa mohol tabuľkovo lepšie postavený super z Martina chopiť vedenia. Markovič poslal puk na Petrušku, no jeho strelu ležiaci Slipčenko parádne zastavil. Pozorná obrana následne kontrovala hru a k ďalšiemu ohrozeniu brány prišlo až v polovici tretiny. Po Húsovej strele mohli za doraziť puk Markovič s Beranom, skóre však zostalo bezgólové. Nebezpečnou bola tiež strela Mikušoviča, ktorému spoza brány nahrával aktívny Markovič. Barani sa prvýkrát výraznejšie osmelili tesne pred prvou sirénou a hneď to prinieslo želaný efekt. Vylúčenie Fadrného potrestal dorazením Heizerovej nepresnej strely za chrbát vykorčuľovaného Šúreka Češík.

Rušné chvíle prežíval Čech Slipčenko aj v druhej tretine, keď musel hasiť obrovské šancu Petrušku, Markoviča a Berana. Pozadu však tentokrát nezostali ani domáci, no Heizerov pokus mieril tesne mimo. Na banskobystrickom štadióne mohli diváci sledovať pekný hokej s množstvom akcií. Najväčšia možnosť domácich zvýšiť prišla v 28. minúte, keď hlavní arbitri nariadili trestné strieľanie. Realizátor Sýkora nakoniec neuspel po tom, čo nad neposlušným pukom stratil kontrolu. Následne hra pokračovala, Perniš nastrelil žrď. Hostia si všetko vynahradili o minútu neskôr, kedy prekonali Slipčenkovo čaro a radovali sa z vyrovnania. V presilovke úspešne vystrelil Vartovník. V závere ešte mohol vrátiť vedenie späť na stranu svojho tímu Sýkora, obranca Danko však zázračne zasiahol.

Domáci nenechali nič na náhodu a okamžite zvýšili na 2:1. Po vyhratom vhadzovaní a následnej strele sa radoval z gólu Styk. Následne mohol zvýšiť Hudec, no podarilo sa mu to až v 45. minúte, keď presnou strelou k žrdi upravil skóre stretnutia na 3:1. Po oddychovom čase ale hostia nabrali na sile. Ich gól však prišiel až v 59. minúte zásluhou Petrušku a ani pokus o prečíslenie v podobe záverečnej power-play im už nevyšiel. Barani tak získali cenné domáce body.