Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica nastúpili  po reprezentačnej prestávke na zápas 21. kola Tipsport ligy na ľade Dukly Trenčín. Diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru videli na góly chudobný zápas, v ktorom prevládal fyzicky náročný hokej. O výsledku rozhodlo napokon až predĺženie, v ktorom sa Trenčínu podarilo získať výhru na svoju stranu.

Dukla si už v úvode stretnutia zahrala presilovú hru, ale hosťujúci hráči potvrdili, že v hre v oslabení vynikajú a dokonca dokázali aj ohroziť domáceho brankára Tomeka. V piatej minúte sa k presilovej hre dostali aj Banskobystričania a počas nej sa k streleckým príležitostiam dostal Jääskeläinen z ľavého kruhu, či Tamáši z medzikružia. Po skončení presilovky baranov  sa dlho v plnom počte nehralo a presilovku si zahrali po druhýkrát Trenčania, keď prišlo vylúčenie pre hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Pri tlaku domácich podržal svoje mužstvo Tyler Beskorowany, ktorý na tento zápas nastúpil v novej helme s logom HC’05. Počet vylúčení sa opäť vyrovnal v závere prvej tretiny a hokejisti Banskej Bystrice hrali po druhýkrát v početnej výhode. Počas nej trafil Joona Jääskeläinen nešťastne pukom do tváre Andreja Šťastného, ktorý sa následne len ťažko dvíhal z ľadu. Diváci nevideli gól ani v závere prvej tretiny a mužstvá tak odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší barani a veľkú príležitosť mal Michal Kabáč, ktorý sa ocitol sám pred Tomekom, ale strelou švihom netrafil bránu. Silový hokej oboch mužstiev v nasledujúcich minútach vyložené príležitosti neprinášal a obaja brankári boli pri streleckých pokusoch pozorní. Gól nepriniesla ani Ďatelinkova bomba z ľavej strany útočného pásma a ani veľká Hrnkova príležitosť pre bránkoviskom po tečovanej prihrávke spoza brány od Hickmotta. Na konci 34. minúty sa do protiútoku dvoch proti jednému rútil Patrik Lamper s Milošom Bubelom, ale prvý menovaný zvolil strelu namiesto prihrávky a Tomeka napokon neprekonal. Ešte pred druhou sirénou to strelou švihom skúšal Gilbert Gabor a na druhej strane mal dobrú príležitosť Mikyska, ktorého však vychytal skvelý Beskorowany. Jedenásť sekúnd pred koncom druhej tretiny nedokázal vo veľkej šanci pred bránou skórovať ani Hrnka a stav 0:0 svietil na tabuli aj po štyridsiatich odohraných minútach.

Hneď v úvode tretej tretiny hrali po podrazení Hrnku presilovú hru domáci hokejisti a počas nej mal najprv veľkú príležitosť z medzikružia Bezúch. Niekoľko sekúnd pred koncom vylúčenia hostí sa dostal do úniku Gilbert Gabor, snažil sa rozhýbať Tomeka a nakoniec ho prekonal strelou po ľade, vďaka čomu išli Barani do vedenia. Z neho sa však neradovali dlho, pretože na pravom kruhu v útočnej tretine sa ocitol Mikyska, ktorý strelou z uhla do bližšieho horného rohu prekonal Beskorowanyho a vyrovnal. V nasledujúcich minútach mohli ísť Trenčania do vedenia po prieniku Aldersona, či šanci Kajínka. V 50. minúte sa ocitol sám pred bránou hostí Starosta, ktorý zvolil blafákové zakončenie, ale Beskorowany ho vo veľkej šanci skvele vychytal pravým betónom. Hostia naopak hrozili z predbránkového priestoru, kde svoje šance nevyužil Kabáč a následne ani Hickmott. Ani jednému mužstvu sa však nepodarilo získať tri body na svoju stranu a zápas tak išiel do predĺženia.

V hre troch proti trom sa striedali šance na oboch stranách a nakoniec rozhodla možnosť Mikysku, ktorý sa dostal do osamotenej pozície pred Beskorowanyho a strelou pomedzi betóny prekonal brankára hostí, čím rozhodol o výhre Dukly Trenčín.

Tipsport liga – 21. kolo – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 44. Mikyska (Sládok), 64. Mikyska – 42. Gabor.

Zostava Dukla Trenčín: M.Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Valach, Sádecký, Bartovič – Hlinka, Balán, Chromiak – Džugan, Švec, Ďurina – Ferényi.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, J.Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák, Giertl – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Lamper, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč – Fafrák, Tamáši, Šille.

Najbližšie sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia na domácom ľade už túto nedeľu, 17. novembra o 16:00 h v derby zápase proti Zvolenu.