Quantcast

Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica nastúpili  po reprezentačnej prestávke na zápas 21. kola Tipsport ligy na ľade Dukly Trenčín. Diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru videli na góly chudobný zápas, v ktorom prevládal fyzicky náročný hokej. O výsledku rozhodlo napokon až predĺženie, v ktorom sa Trenčínu podarilo získať výhru na svoju stranu.

Dukla si už v úvode stretnutia zahrala presilovú hru, ale hosťujúci hráči potvrdili, že v hre v oslabení vynikajú a dokonca dokázali aj ohroziť domáceho brankára Tomeka. V piatej minúte sa k presilovej hre dostali aj Banskobystričania a počas nej sa k streleckým príležitostiam dostal Jääskeläinen z ľavého kruhu, či Tamáši z medzikružia. Po skončení presilovky baranov  sa dlho v plnom počte nehralo a presilovku si zahrali po druhýkrát Trenčania, keď prišlo vylúčenie pre hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Pri tlaku domácich podržal svoje mužstvo Tyler Beskorowany, ktorý na tento zápas nastúpil v novej helme s logom HC’05. Počet vylúčení sa opäť vyrovnal v závere prvej tretiny a hokejisti Banskej Bystrice hrali po druhýkrát v početnej výhode. Počas nej trafil Joona Jääskeläinen nešťastne pukom do tváre Andreja Šťastného, ktorý sa následne len ťažko dvíhal z ľadu. Diváci nevideli gól ani v závere prvej tretiny a mužstvá tak odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší barani a veľkú príležitosť mal Michal Kabáč, ktorý sa ocitol sám pred Tomekom, ale strelou švihom netrafil bránu. Silový hokej oboch mužstiev v nasledujúcich minútach vyložené príležitosti neprinášal a obaja brankári boli pri streleckých pokusoch pozorní. Gól nepriniesla ani Ďatelinkova bomba z ľavej strany útočného pásma a ani veľká Hrnkova príležitosť pre bránkoviskom po tečovanej prihrávke spoza brány od Hickmotta. Na konci 34. minúty sa do protiútoku dvoch proti jednému rútil Patrik Lamper s Milošom Bubelom, ale prvý menovaný zvolil strelu namiesto prihrávky a Tomeka napokon neprekonal. Ešte pred druhou sirénou to strelou švihom skúšal Gilbert Gabor a na druhej strane mal dobrú príležitosť Mikyska, ktorého však vychytal skvelý Beskorowany. Jedenásť sekúnd pred koncom druhej tretiny nedokázal vo veľkej šanci pred bránou skórovať ani Hrnka a stav 0:0 svietil na tabuli aj po štyridsiatich odohraných minútach.

Hneď v úvode tretej tretiny hrali po podrazení Hrnku presilovú hru domáci hokejisti a počas nej mal najprv veľkú príležitosť z medzikružia Bezúch. Niekoľko sekúnd pred koncom vylúčenia hostí sa dostal do úniku Gilbert Gabor, snažil sa rozhýbať Tomeka a nakoniec ho prekonal strelou po ľade, vďaka čomu išli Barani do vedenia. Z neho sa však neradovali dlho, pretože na pravom kruhu v útočnej tretine sa ocitol Mikyska, ktorý strelou z uhla do bližšieho horného rohu prekonal Beskorowanyho a vyrovnal. V nasledujúcich minútach mohli ísť Trenčania do vedenia po prieniku Aldersona, či šanci Kajínka. V 50. minúte sa ocitol sám pred bránou hostí Starosta, ktorý zvolil blafákové zakončenie, ale Beskorowany ho vo veľkej šanci skvele vychytal pravým betónom. Hostia naopak hrozili z predbránkového priestoru, kde svoje šance nevyužil Kabáč a následne ani Hickmott. Ani jednému mužstvu sa však nepodarilo získať tri body na svoju stranu a zápas tak išiel do predĺženia.

V hre troch proti trom sa striedali šance na oboch stranách a nakoniec rozhodla možnosť Mikysku, ktorý sa dostal do osamotenej pozície pred Beskorowanyho a strelou pomedzi betóny prekonal brankára hostí, čím rozhodol o výhre Dukly Trenčín.

Tipsport liga – 21. kolo – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 44. Mikyska (Sládok), 64. Mikyska – 42. Gabor.

Zostava Dukla Trenčín: M.Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Valach, Sádecký, Bartovič – Hlinka, Balán, Chromiak – Džugan, Švec, Ďurina – Ferényi.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, J.Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák, Giertl – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Lamper, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč – Fafrák, Tamáši, Šille.

Najbližšie sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia na domácom ľade už túto nedeľu, 17. novembra o 16:00 h v derby zápase proti Zvolenu.