Štyri prehry v rade a za rovnaký počet zápasov len jeden získaný bod. S vierou prelomiť túto nelichotivú šnúru cestovali banskobystrickí hokejisti do Piešťan, kde proti domácim „havranom“ odohrali 35. kolo hokejovej Tipsport extraligy.

ŠHK Piešťany – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Filip (Stupka, Šišovský), 50. Haring (Drgoň, Cuník), rozhod. nájazd: Šišovský – 40. Jankovič (Heizer, Kubka), 60. Ján Sýkora (Češík)

Úvodné zostavy:

ŠHK Piešťany:Tomek – Urban, Drgoň, Filip, Škadra, Brňák, Kolník, Hruška, Cuník – Saliji, Nemec, Melichárek, Ručkay J., Mišura, Ručkay H., Chylo, Peško, Haring, Stupka, Mertel, Šišovský

HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina – Bambúch, Richter, Biro, Kubka, Novajovský, Predajniansky, Ketner, Styk – Sýkora Ján, Heizer, Sýkora Juraj, Lamper, Češík, Marcinek, Jankovič, Zigo, Kopecký, Lunter, Hlinka, Petro

Úvod stretnutia v Piešťanoch veľa vzruchu nepriniesol. Oba celky sa snažili o útočnú aktivitu, ale ich snaha nemala žiaden výsledok. Opticky boli častejšie na súperovej polovici „havrani“ a Banskobystričania zatlačili až v presilovej hre, keď mal blízko ku gólu Richter, Tomek však predviedol perfektný semafór. Domáci otvorili skóre stretnutia v  13. minúte. Štvrtý útok sa dostal do prečíslenia, Stupka nabil Filipovi, a ten z prvej rozvlnil sieť. Následne strieľal po výbornej robote Chylu v dobrej pozícii Peško, tentokrát však Dzubina výborne zasiahol. „Barani“ mali v závere tretiny možnosť presilovky 5 na 3, z ktorej si polminútu preniesli do druhého dejstva.

Z tej však nič nebolo, a keďže Kopecký fauloval, početnú výhodu si vyskúšali aj domáci. Tí Dzubinu vyskúšali zásluhou Brňákovej strely, no tá skončila v lapačke brankára. Na druhej strane sa o niečo pokúšali Novajovský a Heizer, ale Tomek zostával stopercentný. Piešťany si zase dovolili jeden z mála vydarených útočných výjazdov a Melichárek pred bránkoviskom zakončoval, tutovka však skončila na Dzubinovi. Bielo-červení aj vďaka presilovke ožili a vypracovali si tlak. Tomek riešil šance Bambúcha i Lampera, no na strelu Jankoviča po prihrávke spoza brány už bol prikrátky.

Hokej bez kvality hodnej tabuľkového postavenia tímov pokračoval aj v tretej tretine. Oživila ho šanca Filipa po peknej akcii Ručkaya, puk však minul bránu. Napriek minimu striel bola Dzubinova lapačka azda tým najaktívnejším, čo sa na ľade nachádzalo. Jeden z ďalších semafórov bystrický brankár predviedol v prečíslení Piešťancov proti strele Miškuru. Červené svetlo za bránkou hostí sa predsa len rozsvietilo, a to v 50. minúte po Haringovom teči Drgoňovej strely. Zaujímavý moment sa stal v poslednej minúte. Banská Bystrica hrala powerplay a na ich prázdnu bránu sa rútili v prečíslení 2 na 1 smerom k prázdnej bráne, Melichárek nabil Nemcovi a ten zbytočným príklepom vypálil a minul bránu. O 11 sekúnd neskôr vyrovnal v čase 59:43 po skrumáži pred bránou Ján Sýkora.

Predĺženie bolo v réžii Piešťan, ktorým sa podarilo Dzubinu ohroziť niekoľkými sľubnými pokusmi. Tie však za bránkovu čiaru neprešli, a tak sa zápas musel rozhodnúť až v nájazdoch. Piešťany na ne vymenili brankára a domácu svätyňu strážil Ondrejka. Tento ťah sa vyplatil a domáci brankár neinkasoval, pričom Dzubina nezastavil Šišovského. Dva body tak zostávajú doma.