V piatkovom 20. kole hokejovej Tipos extraligy nastúpili hráči Banskej Bystrice na ľade Michaloviec. Domáci vstupovali do stretnutia z druhej priečky tabuľky a pozíciu favorita zápasu napokon potvrdili po výhre 3:1.

Banskobystričania pricestovali do Michaloviec vplyvom zranení a chorôb v pomerne oklieštenej zostave, čo sa podpísalo aj na obraze hry. Domáci pôsobili od úvodu aktívne, v 3. minúte si vybojovali presilovku a blízko otváracieho gólu bol Keränen. Po uplynutí početnej výhody Michaloviec musela zachrániť Gajana po strele Suju žrď. Presný zásah prišiel v napokon už v 7. minúte, odrazený puk sa dostal k Mašlonkovi, ktorý bekendovým zakončením poslal Michalovce do vedenia. Aj nasledujúce minúty boli poznačené vylúčeniami, z následných presilových hier však gól nepramenil a domáci tak po úvodnej dvadsaťminútovke viedli 1:0.

Festival vylúčení pokračoval aj v úvode prostrednej časti hry. V jednom okamihu sa hralo vo formáte štyroch proti štyrom, čo Michalovce využili na gólové prečíslenie. Na konci celej akcie bol devätnásťročný obranca Stripai, ktorého gól na 2:0 bol zároveň aj jeho premiérový v najvyššej súťaži. Hosťom spod Urpína sa podarilo v 26. minúte vsietiť kontaktný gól, v presilovej hre sa presadil Bubela, ktorý vykresal iskierku nádeje. Zhruba od polovice zápasu sa hral z oboch strán solídny hokej, hráči Banskej Bystrice sa viackrát pokúšali o vyrovnanie, no stal sa presný opak. Michalovčania si 6 sekúnd pred koncom druhej tretiny zaistili dvojgólové vedenie, na 3:1 zvyšoval po dorážke Buc.

„Barani“ sa aj napriek nepriaznivej situácii naďalej usilovali o kontaktný gól, ktorý by ich vrátil do stretnutia. Ten mohol prísť počas minúty a pol trvajúcej početnej výhody o dvoch hráčov, proti bol však viackrát najmä brankár Williams. Adrenalín stúpol hráčom po pästnej výmene Misteleho s Regendom, ktorá však nemala jasného víťaza, navyše Mistele oslabil už aj dosť oslabených spoluhráčov. Banskobystričania skúsili v závere aj hru bez brankára, no Tamáši zasiahol do tváre Erkinjunttiho a vylúčením tak zmaril nádeje svojho tímu. Michalovčania takmer stihli pridať aj štvrtý gól, viacerými dobrými zákrokmi sa však prezentoval Gajan. Sedem sekúnd pred koncom ešte prišlo takmer k hromadnej šarvátke, napokon z toho bola „len“ férovka Boldižára s Macejkom. Nič viac sa po tomto incidente neodohralo a Michalovce si tak po troch domácich prehrách v rade pripísali na konto víťazstvo. Naopak, pre trojnásobného majstra z Banskej Bystrice ide o piatu prehru po sebe.

Tipos extraliga – 20. kolo – 26.11.2021 – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Mašlonka (Buc, Kukuča), 23. Stripai (Regenda, Suja), 40. Buc (Bokroš, Regenda) – 26. Bubela (Ďatelinka). Rozhodovali: Smrek, Štefik – Janiga, Bogdaň – Lauff

Michalovce: Williams (Kaarlehto) – Macejko, Bokroš, Gajdoš, Mudrák, Stripai, Mihalik, Chalupa – Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen – Faith, Suja, Regenda – Žitný, Galamboš, Mráz – Mašlonka, Buc, Kukuča

HC’05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Španko, Lopejský – Fossier, Ihnačák, Scherbak – Vašaš, Bubela, Mistele – Jendroľ, Tamáši, Galbavý – Gabor, Kabáč