Na tradičné turné vo Švajčiarsku vycestovali „barani“ v pondelok v skorých ranných hodinách. Ešte pred odchodom však urobili niekoľko zmien v kádri – podpísali zmluvu s Marcinkom, Hričinom a fínskym obrancom Haverinenom, po turnaji v Poľsku sa zase rozlúčili s Rumpelom a Vizvárym.

il. foto: B. Račko (BBonline.sk)

Hokejisti miestneho klubu HC ’05 Banská Bystrica v priebehu týždňa odohrajú štyri zápasy s kvalitnými súpermi. Turnaj vo Švajčiarsku je poslednou zahraničnou previerkou pred nadchádzajúcou sezónou. Tréneri nanešťastie ešte nemôžu počítať so zraneným Jánom Sýkorom a Branislavom Bendíkom.

S mužstvom však vycestoval aj brankár Matúš Kostúr, ktorý s HC ´05 Banská Bystrica podpísal nový ročný kontrakt. Spolu so Sergeiom Khoroshunom by tak mali vytvoriť kvalitnú brankársku dvojicu.

Priamo do Švajčiarska za tímom priletela aj najnovšia posila do zadných radov. Fín Joni Haverinen sa dohodol, rovnako ako Kostúr, na ročnom pôsobení v Banskej Bystrici. 24-ročný obranca (189 cm, 90 kg) bol reprezentantom vo všetkých fínskych mládežníckych výberoch a má odohratých 161 duelov v najvyššej fínskej SM lige s bilanciou 9 gólov, 19 asistencií a 118 trestných minút.

Čo sa týka ďalších hráčov, v tíme „baranov“ nakoniec zostávajú aj Tomáš Marcinek a Tomáš Hričina, ktorí boli v meste pod Urpínom na skúške. Marcinek sa upísal „baranom“ na tri roky, Hričina na dva plus jeden rok opcia. Po návrate z Poľska, kde „barani“ obsadili druhé miesto za víťazným domácim Sanokom, boli z kádra vyradení Jakub Rumpel a Matúš Vizváry, o ktorých služby už tím neprejavil záujem.