Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v nedeľu v rámci 24. kola Tipos extraligy do Detvy, kde chceli nadviazať na predchádzajúcu výhru v Trenčíne. Po vyrovnanom priebehu sa napokon pod Poľanou rozhodovalo o víťazovi až v predĺžení.

Už v 1. minúte mohli ísť barani do vedenia po Ďatelinkovej strele, ktorá mierila do žŕdky. O niekoľko sekúnd na to hostia faulovali, no prvé oslabenie v zápase ubránili. V 6. minúte najprv Breton nevyzrel sám pred bránkou na brankára Petríka a následne domáci faulovali, vďaka čomu si v početnej prevahe zahrali aj hostia.

Bystričanom sa podarilo presilovku využiť, keď D’Aoust prihral od ľavého mantinelu Lamperovi, ktorý posunul puk lepšie postavenému Sukeľovi, ktorý si presnou strelou otvoril strelecký účet v drese s baranom na hrudi. Detvania vyrovnali na konci 17. minúty počas presilovky piatich proti trom, keď sa po prihrávke z pravej strany presadil pred bránkou na dvakrát Downing. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:1.

Domácim sa hneď v úvode druhej tretiny podarilo zavŕšiť obrat, keď po Rymshovej strele od modrej tečoval puk zo vzduchu medzi Belányiho betóny Cox. Tento gól musel ešte odobriť videorozhodca, ktorý posudzoval, či Cox nezasiahol puk príliš vysoko. V nasledujúcich minútach hrali barani dve presilovky, no nedokázali ich pretaviť na vyrovnanie.

V 34. minúte sa však už Bystričania radovali po druhýkrát, keď v hre štyroch proti štyrom posunul Kabáč na modrej puk Bretonovi, ktorý našiel pred bránou Kabáča a ten pekným backhandovým blafákom vyrovnal na 2:2. V závere prostrednej časti hry sa zapotili brankári na oboch stranách, no skóre sa do druhej prestávky nemenilo a po 40 minútach tak platil stav 2:2.

V tretej tretine sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 44. minúte mal na hokejke gól Lamper, no jeho zakončenie zblokoval Jendroľ. V 45. minúte zas pri presilovke domácich pálil nebezpečne spomedzi kruhov Downing. Vo zvyšku riadneho hracieho času mali obe mužstvá niekoľko dobrých príležitostí, no brankári na oboch stranách sa viackrát vyznamenali.

Na rad tak prišlo predĺženie, v ktorom najprv barani nevyužili presilovú hru. V 64. minúte však už dokázali rozhodnúť, keď sa Tamáši z ľavej strany dostal až za bránku, odkiaľ zasunul puk za Petríkov chrbát. Hokejisti Banskej Bystrice tak získali bod naviac a pripísali si druhú výhru v rade.

Tipos extraliga – 24. kolo – Detva

HC 07 WPC Koliba Detva – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 17. Downing, 21. Cox (Rymsha) – 8. J. Sukeľ (Lamper, D´Aoust), 34. Kabáč (Breton, J. Sukeľ), 64. Tamáši (Ďatelinka).

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík (Sholl) – F. Fekiač, Korím, Rais, Rymsha, Gachulinec, Lalík, Bakala, D. Jendroľ – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, P. Valent, J. Sýkora – P. Halama, T. Klíma, Askarov.

Zostava HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Vay) – Drew, Ďatelinka, Crevier-Morin, Breton, Žiak, Demo, Petrinec, Ganz – Lamper, D´Aoust, J. Sukeľ – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Vybíral, Tamáši, Kabáč – Melcher, Šimun, Výhonský.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 22 1 0 2 19 47:117 2

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia na prechodnom domácom ľade vo Zvolene, kde v utorok, 22. decembra o 17.30 h privítajú v rámci 23. kola Tipos extraligy Liptovský Mikuláš.