Po utorňajšom prvom stretnutí semifinálovej série play-off Slovnaft extraligy sa dnes pod Tatrami hral zápas číslo dva. Dvanásťgólová prestrelka sa podľa očakávaní neopakovala a oba tímy zmenili štýl hry na pozornejší a opatrnejší. Kvalitatívne priemerné stretnutie nakoniec prinieslo výhru Banskobystrických hokejistov, a tým aj vyrovnanie série na 1:1.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), stav série 1:1

Góly: 31. Lundberg (Suchý, Klouda) – 38. Paľov (Hvila, Šechný), 43. Hvila (Kubka), 60. Hudec

Zostavy tímov:

HK Poprad: M. Lipovský – Kasík, Suchý, Jasečko. D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, D. Kramár – Kuľha, Lundberg, Škovira – A. Kroták, Klouda, A. Lapšanský – Wanvig, R. Rapáč, P. Svitana – J. Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák – M. Vandas.

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro – Tománek, Michal Hudec, Ján Sýkora – Lažo, Mir. Hlinka, Weissmann – Paľov, Šechný, Hvila – Rumpel, Češík, Kútny – Matoušek.

foto il.: Branislav Račko (BBonline.sk)

Prvé sekundy stretnutia priniesli presilovku domácich. Prvá početná výhoda zápasu Popradčanom však vôbec nevyšla. V plnom počte sa následne javili aktívnejšie Banskobystričania, ani tí si však vážnejšiu šancu nevypracovali. Tempo hry sa postupne zvyšovalo. Atraktívny prienik predviedol napríklad Bambúch, na druhej strane si zachytal aj Šimonovič. Boje o útočné pásmo však do konca prvej dvadsaťminútovky nepriniesli gólový výsledok.

V druhom dejstve sme mohli otvoriť skóre zápasu v 24. minúte, Češík však v stopercentnej šanci vyhorel. Následne bolo 3 393 divákov svedkami trestného strieľania, Škovira však Šimonoviča neprekonal. Skóre sa nemenilo ani v 26. minúte, Kuľhová strela z pravej strany však opečiatkovala len žrď. Gól padol až v druhej polovici stretnutia. Vylúčenie Hvilu potrestal pár sekúnd po buly Lundberg. Do šatne sa však opäť odchádzalo za bezgólového stavu. Pár minút pred záverom prostrednej časti hry vyrovnal po Šechného akcii Paľov.

V prvých minútach poslednej tretiny mali viacej z hry hostia spod Urpína a boli to práve oni, ktorí sa tešili z ďalšieho gólu. Pred Lipovským sa zorientoval a puk dorazil za chrbát popradského brankára Hvila. Ďalší priebeh patril tentokrát domácim. Šimonovič musel byť nejedenkrát pozorný, na čele s obranou však tlaku kamzíkov odolal. S blížiacim sa koncom zápasu boli modro-bieli pod psychickým tlakom, z čoho pramenilo viacero nepresností. Posledných 84 sekúnd sa malo hrať po tvrdom zákroku Suchého a následnej agresii Tománka v počte 4 na 4. Po timeoute však ostala popradská brána prázdna, čím sa domáci nadýchli k poslednému tlaku. Ten však netrval dlho. Do prázdnej brány nakoniec pečatil na 1:3 Hudec. Séria je tak pred domácimi zápasmi vyrovnaná.