Pred poloprázdnym skalickým štadiónom vybehli Barani, bez Richarda Zedníka, v bielo-červenej kombinácii na ľad vicemajstra z predminulej sezóny.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 30. Lušňák – 6. Tománek, 23. Rumpel

Zostava Skalice: Lakosil – Gründling, Jass, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Kumstát, M. Školiak, Gula – Štepán, R. Školiak, T. Višňovský – Lušňák, Zálešák, Konečný – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – J. Jurík, F. Novák, Mikušovič.

Zostava Banskej Bystrice: Šimonovič – Kolba, Bambúch, Cebák, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Paľov, Kútny – Tonkovič, Hamrák, Vartovník.

Už v tretej minúte bol vylúčený hosťujúci Vizváry a všetko podstatné sa udialo po jeho návrate, keď hráči spod Urpína zavelili do útoku a na začiatku šiestej minúty najväčšia opora hosťujúceho celku – Tománek mieril po Vantrobovej nahrávke presne za Lakosila.

ilustračné foto: Branislav Račko

Skaličania, ktorým zatiaľ patrí predposledná 10 priečka v tabuľke sa nedokázali proti konsolidovanejšiemu banskobystrickému celku presadiť ani v ďalších minútach hry. Šimonoviča ohrozovali skôr propagačne z diaľky.Výnimkou bola 11. minúta, kedy však ani závar pred Šimonovičovou bránou neznamenal vyrovnanie. S postupujúcim časom sa hra vyrovnávala, ale Banskobystričania sa, najmä v útoku bezzubých, Skaličanov obávať nemuseli. Naopak v posledných minútach záverečnej tretiny Záhorákov zatlačili, ale pozorný Lakosil všetko s prehľadom kryl.

Ešte na konci prvej tretiny bol vylúčený hosťujúci Bambúch a presilovku takmer využil Gründling už po prvých sekúndách druhej tretiny. Jeho strela znamenala len cengot Šimonovičovej žrde. Po Babmúchovom návrate opäť mohli bielo-červení udrieť a keď Šechný skvele našiel Rumpela, bolo na začiatku 23. minúty už 2:0. Na opačnej strane mohol hneď znižovať Šátek, ale situáciu pred hosťujúcim gólmanom nezvládol. Barani sa nemuseli bezhlavo tlačiť do útoku, naopak s prehľadom len bránili zeleno-bielych a čakali na ich zaváhanie. Tí mali totiž najviac problémov sami so sebou. V 29. minúte dokázal Šechný v spolupráci s Macejkom narobiť Lakosilovi množstvo starostí, ale ten sa za svoj chrbát pozerať nemusel. Na opačnej strane sa v 30. minúte puk dostal k Zálešákovi, ktorý posunul na Lušňáka a ten ho už usmernil za Šimonovičov chrbát. A ten mal potom s prebudenými Skaličanmi práce vyše hlavy. Barani na šťastie dokázali situáciu s postupujúcim časom ukľudniť, i keď zverenci Petra Oremusa cítili svoju šancu a neustále tlačili. V 39. minúte Tománek efektne obkorčuľoval Lakosilovu bránu a takmer aj pretlačil puk do jeho svätyne, ale zvýšiť sa mu nepodarilo. V posledných sekundách sa ešte z diaľky pokúsil Šimonoviča prekvapiť Šátek, ale jeho strelu hosťujúci gólman zachytil.

V úvodnej fáze záverečnej časti hry boli aktívnejší domáci hokejisti.V 45. minúte sa v skvelej šanci  po vhadzovaní pred bránou hostí ocitol Lušňák, ale namieril puk len do Šimonovičovej lapačky. V 48. minúte vyšprintoval na Lakosila Kútny, ale do cesty sa mu však priplietol domáci Gründling, s ktorým sa dostal následne aj do malej potýčky. Písala sa 50. minúta a domáci Kutálek bojoval s pukom za Šimonovičom, v obkolesení sa mu podarilo pretlačiť puk na Jarolína, ale ten namieril len do betónov brankára Baranov. Aktívny Gründling mohol v 55. minúte vyrovnať, keď jeho strelu Šimonovič len vyrážal, ale domáci ani z následnej dorážky nedokázali vyrovnať. Necelých päť minút pred koncom prišlo nebezpečné vylúčenie Rumpela, ale aj to dokázali Barani ustáť a prišlo vylúčenie na opačnej strane. Skaličania však v oslabení veľmi dobre bránili a sami sa snažili tvoriť smerom dopredu. Proti početnejším Banskobystričanom im to však nešlo a nervy im praskli v samom závere, kedy nastala bitka, ktorá sa v našich pomeroch tak často nevidí, veď sa do nej zapojili takmer všetci hráči.

Hokejisti HC ’05 sa tak posunuli už na druhé miesto v extraligovej tabuľke, kde im po šiestich odohraných zápasoch patrí 14 bodov, pri čom na sedemnásť bodové Košice majú zápas k dobru.