Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica pokračujú v prípravnom období na nový ročník hokejovej Tipos extraligy. V rámci prípravného stretnutia vycestovali do Michaloviec, kde si zmerali sily s domácou Duklou. Išlo už o druhú konfrontáciu v priebehu siedmych dní, títo istí súperi sa totiž stretli vo štvrtok 26. augusta na zvolenskom ľade, kde barani ťahali za kratší koniec.

Barani chceli Michalovčanom oplatiť porážku a s týmto cieľom aj nastúpili do stretnutia. V zostave sa po dlhšom čase objavil útočník Mistele, k dispozícii však ešte nebola najnovšia akvizícia v podobe Mitchella Fossiera. Hráči HC ’05 Banská Bystrica sa do svojho súpera poriadne zahryzli, čoho výsledkom bol gól v sieti Dukly, ktorý padol už vo 4. minúte. Gólovo sa vo vlastnom oslabení podarilo presadiť Kabáčovi, ktorý využil trestuhodné zaváhanie domácej obrany. V podobne dobrej príležitosti sa počas prvej tretiny ocitlo viacero banskobystrických hráčov, medzi nimi aj Tamáši, ktorý mal v 8. minúte na hokejke navýšenie skóre. Celá prvá tretina sa niesla prevažne v réžii hráčov Banskej Bystrice, k dispozícii mali aj dve presilové hry, ale tie napokon ostali nevyužité a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:1.

V úvode prostrednej časti hry hráči Banskej Bystrice nadväzovali na aktívnu hru z prvej dvadsaťminútovky, vďaka čomu si opäť vybojovali početnú výhodu. V nej sa gólovo presadil Ihnačák, ktorý v 26. minúte dorážal svoj vlastný pokus. O pár sekúnd viedli hokejisti Banskej Bystrice dokonca už trojgólovým rozdielom, do prečíslenia dvoch proti jednému sa dostali Kabáč s Výhonským a druhý menovaný dorazil do siete pokus Kabáča. Hráči po tomto góle nenechali divákov vydýchnuť, tentokrát však bola k videniu pästná výmena, po ktorej sa Gabor a domáci Crinon predčasne porúčali pod sprchy. Domáce Michalovce sa čoraz viac začali dostávať k príležitostiam. Tie spočiatku s prehľadom riešil brankár Gajan, no hokejisti Michaloviec našli napokon na neho recept v 32. minúte. Nenápadnú strelu od modrej čiary doklepával do poloodkrytej brány Bruno Mráz.

Michalovčania sa síce pokúšali urobiť niečo s výsledkom, ale na kolená ich zrážala vlastná nedisciplinovanosť. V 46. minúte ponúkli baranom až štvorminútovú početnú výhodu, na konci ktorej sa gólovo presadil Chase Berger. Po góle na 1:4 sa už hráči Banskej Bystrice nepúšťali bezhlavo do útoku, skôr sa snažili kontrolovať priebeh stretnutia a poctivou defenzívou postrážiť vedenie a dokráčať za víťazstvom. Michalovce sa viackrát dokázali usadiť v útočnom pásme, vždy však len na krátky čas a vyloženejšiu šancu si vypracovali až v 59. minúte. Puk síce poskakoval po bránkovej čiare, ale včas zasiahol brankár Gajan, ktorý už vo zvyšku stretnutia neinkasoval. Odplata za minulotýždňovú porážku tak vyšla banskobystrickým hokejistom na jednotku a z Michaloviec si vezú cenné víťazstvo.

Prípravné stretnutie – 02.09.2021 – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Mráz – 4. Kabáč, 26. Ihnačák, 27. Výhonský, 50. Berger

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Pohjanoksa) – V. Mihalik, Bokroš, Valtola, Mudrák, Crinon, Macejko, A. Stripai, Ťavoda – B. Mráz, Cameranesi, Keränen – Regenda, Galamboš, Kukuča – Žitný, Suja, Pas – Chalupa, Tibenský, Mašlonka

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Ďatelinka, A. Žiak, Crevier-Morin, Breton, Bdžoch, Boldižár – K. Jendroľ, Ihnačák, Mistele – Šoltés, Berger, G. Gabor – Fafrák, Sojka, Galbavý – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Vašaš