Prípravné obdobie banskobystrických hokejistov pokračovalo stretnutím proti Michalovciam. Barani sa nedávno tešili z druhého miesta na Memoriáli Pavla Zábojníka a na dobré výsledky chceli nadviazať v zápase proti bronzovému tímu uplynulej sezóny. Stretnutie sa odohralo v Brezne a diváci videli skôr opatrnejší hokej, na konci ktorého sa napokon z víťazstva radovali Michalovčania.

Úvod stretnutia priniesol bojovný hokej bez výraznejších príležitostí na jednej či druhej strane. Obe mužstvá sa v úvode oťukávali, na väčšiu príležitosť sa čakalo až do 15. minúty. Hostia z Michaloviec mohli ísť do vedenia zásluhou Suju, ktorý sa viackrát ocitol v sľubnej pozícii. Tento istý hráč napokon otvoril skóre stretnutia, v 23. minúte sa dostal do samostatného úniku a bekendovým blafákom prekonal Belányiho v bráne Banskej Bystrice.

Michalovčanov gól naštartoval, pred koncom prvej polovice stretnutia mohli pokojne viesť aj trojgólovým rozdielom. Nádeje Banskobystričanov držal vo veľkej väčšine stretnutia mladý brankár Belányi a aj vďaka jeho dobrým zákrokom sa im podarilo v 33. minúte vyrovnať po zásahu Ihnačáka. Všetko už nasvedčovalo tomu, že do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu, napokon všetko zmenil hosťujúci Mráz. Ten sa 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny dostal do samostatného úniku a podarilo sa mu streliť dôležitý gól, vďaka ktorému sa hostia pred záverečnou časťou hry dostali do vedenia.

V tretej tretine sa Michalovčania snažili kontrolovať priebeh stretnutia a dlho držali banskobystrických hokejistov na dištanc. Napokon, po viacerých nedorozumeniach v obrane HC ’05 padol gól do ich siete, na 3:1 z pohľadu Michaloviec zvyšoval Žitný. Barani mali šance na zníženie počas dvoch presilových hier, ktoré mali k dispozícii v poslednej desaťminútovke. Bolo to však paradoxne následné oslabenie, počas ktorého vykresali iskierku nádeje. V strednom pásme dobre zabojoval Chase Berger, získal puk a našiel Bubelu, ktorý znížil na 2:3.  Gól však prišiel už neskoro na to, aby sa hráčom Banskej Bystrice podarilo vyrovnať a z tesného víťazstva sa tak mohli radovať hráči Michaloviec.