Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 46. kola Tipsport ligy pod Zobor, kde sa v piatok večer stretli s rivalom HK Nitra. Domáci chceli v zápase prerušiť hrozivú negatívnu sériu proti mužstvu spod Urpína, no hostia počas celého zápasu potvrdzovali, že sa momentálne nachádzajú v lepšom hernom rozpoložení ako Nitrania.

Barani predviedli skvelý vstup do zápasu a otvorili skóre už po 34 sekundách, keď sa svojou obávanou strelou z prvej, tentokrát spomedzi kruhov presadil Joona Jääskeläinen. Hostia pokračovali v aktivite, vďaka ktorej si na začiatku 3. minúty vybojovali presilovú hru a tú aj následne využili. Jacob Cardwell vystrelil z prvej od modrej čiary, puk sa odrazil od zadného mantinelu až pred bránu, kde číhal Samuel Mlynarovič a poľahky dorazil puk za bránkovú čiaru. Tréner Nitry Marián Bažány následne neváhal po dvoch inkasovaných góloch za necelé 4 minúty stiahnuť z brány Adama Nagya a nahradiť ho Jurajom Šimbochom. V nasledujúcich minútach si Banskobystričania zahrali ďalšiu presilovku, ktorú tentokrát nevyužili a stav sa nemenil ani po šanci domáceho Fominykha, či Ihnačákovej strele do žrde na druhej strane. V závere prvého dejstva sa domácim naskytla príležitosť v podobe presilovej hry o dvoch hráčov a tú aj využili. Puk si zobral Samuel Buček, nakorčuľoval cez ľavý kruh až na os ihriska a presnou strelou švihom prestrelil brániacich hráčov hostí a aj Melicherčíka v bráne.

Banská Bystrica mala pomerne dobrý vstup aj do druhej tretiny, keď jej hráči najprv ubránili dve presilové hry domácich a na konci 24. minúty dostali puk do brány, ale Ihnačákova dorážka po Mihalikovej strele nebola uznaná pre postavenie Hohmanna v domácom bránkovisku. O necelé dve minúty na to však barani už na 3:1 z ich pohľadu zvýšili, keď využili presilovú hru. Bubela rozvinul útočnú akciu, prihral puk Ihnačákovi, ktorý bol za bránou tvrdo atakovaný, ale napriek tomu dokázal nájsť pred bránou Lampera, ktorý presnou strelou prekonal Šimbocha. Domáci mohli odpovedať z následnej presilovej hry, ale hostia sa vo štvorici bránili dobre. Nasledujúce minúty vyložené šance nepriniesli a diváci sa dočkali vzruchu až v závere druhej tretiny. Po zlom striedaní domácich si zahrali presilovú hru hráči Banskej Bystrice, ktorí ponúknutú možnosť využili. Puk naviedol do útočného pásma Bubela, prihral puk Ihnačákovi, ktorý sa z pravej strany natlačil na os ihriska a krásnou strelou backhandom trafil opačný horný roh Šimbochovej brány. Domácich chcel nabudiť ich kapitán Branislav Mezei, ktorý sa po strkanici za bránou pobil s Gaborom a Nitrania na to zareagovali gólom Blackwatera, ktorý sa dobre zorientoval pred bránou a znížil na 2:4.

Barani zachytili aj začiatok tretej tretiny, aj keď najprv nevyužili presilovú hru, no krátko po jej konci už dokázali streliť piaty gól. Domáci stratili vo vlastnom obrannom pásme puk, ktorý zachytil Cason Hohmann a americký útočník poslal peknú prihrávku pred bránu, kde stál voľný Mlynarovič a ten zasunul puk za chrbát Šimbocha. Za stavu 5:2 pre hostí sa zápas prakticky už len dohrával, keďže Banskobystričania dobre bránili stredné pásmo a Nitranov nepúšťali do vyložených gólových príležitostí. Obe mužstvá si v priebehu poslednej 20-minútovky ešte zahrali presilovú hru, ale ani na jednej strane sa už skóre nemenilo. Hokejisti Banskej Bystrice si tak aj vďaka dobre zvládnutým úvodom jednotlivých tretín pripísali ďalšie víťazstvo s rivalom spod Zobora, zatiaľ čo domáci sa presadili v závere prvej a druhej 20-minútovky, čo im však na úradujúceho majstra nestačilo.

Tipsport liga – 46. kolo – Nitra

HK Nitra – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 20. Buček (Morrison), 39. Blackwater (Lušňák, Yellow Horn) – 1. Jääskeläinen (Lamper, Bubal), 4. Mlynarovič (Cardwell, Hickmont), 26. Lamper (Ihnačák, Žiak), 39. Ihnačák (Žiak), 43. Mlynarovič (Hohman, Brejčák).

Stretnutie sledovalo 2326 divákov.

Zostava HK Nitra: Nagy (4. Šimboch) – Mezei, Kubka, Morrison, Korím, Sloboda, Versteeg, Rácz, Tábi – Buček, Šiška, Koyš – Blackwater, Lušňák, Yellow Horn – Fominykh, Kollár, Scheidl – Csányi, Minárik, Hrušík.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Beskorowany) – Mihalik, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Nemčík, Brejčák, Petrinec, Lopejský – Hickmott, Ihnačák, Hohmann, Jääskeläinen, Bubela, Lamper – Bartánus, Mlynarovič, Šoltés – Kabáč, Gabor, Kriška.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci 47. kola Tipsport ligy na domácom ľade v nedeľu, 2. februára o 17:00 proti tímu MAC Budapešť.