V poslednom kole hokejovej Ligy majstrov čakal na baranov ťažký zápas vo Švajčiarsku. Tím HC Ambri-Piotta si v prvom zápase hravo poradil proti Banskobystričanom, keď zvíťazil rozdielom triedy. V odvetnom zápase však barani nechceli nechať nič na náhodu a o víťazovi sa tak rozhodlo až v záverečných minútach stretnutia.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie barani, ktorí sa tlačili do koncovky. V 4. minúte však zavítal na trestnú lavicu Biro a domáci tak mali príležitosť otvoriť skóre. Hokejisti Ambri-Piotta sa dobre rozostavili v obrannom pásme hostí a  delovka od modrej v podaní Plastina prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste. Po inkasovanom góle barani opäť zvýšili obrátky a snažili sa vyrovnať. Domáci kúskovali hru a vyhadzovali puky na zakázané uvoľnenie. Baranom sa nedarilo prebiť cez koncentrovanú obranu domácich. Bojovejší bol však v zápase hosťujúci tím, ale hráčom spod Urpína chýbal väčší dôraz pri zakončení. Po dvadsiatich minútach tak viedli Švajčiari po góle Plastina 1:0.

V druhom dejstve dokázali hostia nadviazať na predošlú tretinu, pretože D’Agostini ich dostal v 25. minúte do dvojgólového vedenia. Švajčiarsky tím gól nakopol a pokračoval tak v útočnej aktivite aj naďalej. V 30. minúte podaroval Bubela domácim dve minúty presilovej hry, ktorá však nebola z pohľadu Ambri-Piotta využitá. Tlak na baranov ostal aj po presilovej. Vývoj hry sa však zmenil po góle Bira. Ten sa najprv šikovne uvoľnil a následne presne zakončil pod hornú tyčku. Znižujúci gól dodal Banskobystričanom odvahu a v samotnom závere tretiny dokázali vyrovnať na 2:2 zásluhou Luntera.

Záverečná dvadsaťminútovka hrala od úvodu do kariet baranom, pretože po minúte hry bol poslaný na trestnú lavicu Plastino. Barani síce nevyužili presilovku, ale aktivita v útočnej tretine pretrvávala, čoho následkom Šťastný poslal Banskobystričanov prvýkrát v zápase do vedenia. Emócie boli očividné na oboch stranách a hostia stále pokračovali v aktívnejšej hre. V 53. minúte došlo k vyrovnaniu, keď po strele Jelovaceho dokázal Sobolič upratať odrazený puk za chrbát Gajana. V závere si ešte oba tímy vymenili po jednom oslabení. Úspešnejšie však vyšli hráči Ambri-Piotta, ktorí v 58. minúte premenili presilovku a poslali svoj tím opäť do vedenia. V samotnom závere tak ušlo baranom predĺženie a zo Švajčiarska odchádzajú s prehrou. Banskobystričania tak ukončili svoje tohtoročné pôsobenie v Lige majstrov opäť v základnej skupine, kde obsadili konečnú 4. priečku so ziskom troch bodov.

Hokejová liga majstrov – 6. kolo základnej skupiny -Ambri-Piotta

HC Ambri-Piotta – HC’05 iClinic Banská Bystrica  4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 4. Plastino (Sabolič), 25. D’Agostini, 53. Sabolič (Hofer), 58. Dal Pian (Gerlach) – 34. Biro, 40. Lunter (Gabor), 44. Šťastný.

Zostava HC Ambri-Piotta: Hrachovina – Plastino, Payr, Ngoy, Fohrler, Pinana, Jelovac, Moor – Incir, Müller, Sabolič – D’Agostini, Gerlach, Egli – Trisconi, Goi, Bianchi – Dal Pian, Kneubuehler, Hofer

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Biro, Nemčík, Petrinec, Brejčák, Ďatelinka, Zubák, Lopejský – Hrnka, Šťastný, Lamper – Fafrák, Bubela, Jääskeläinen – Kabáč, Tamáši, Gabor – Giertl, Lunter, Róth – Sarvaš

Najbližšie čaká na baranov zápas pred domácim publikom, kde privítajú Poprad v nedeľu 20. októbra o 16.00 hod.