Základná časť Slovnaft extraligy finišuje a v utorok mala na programe už 50. kolo. Hokejisti Banskej Bystrice po sérii dobrých výsledkov v posledných dueloch nestačili v Trenčíne na domácu Duklu a prehrali 1:4.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 26. P. Kopecký (Filo, Daňo), 46. Filo (P. Kopecký, Blatný), 47. Tvrdoň (Gašparovič), 56. Mikula (Blatný, T. Melichárek) – 60. Kútny (Petro, Vizváry)

Zostavy:
Trenčín: T. Hiadlovský – Sekeráš, E. Bednár, Jarábek, M. Hruška, S. Tomko, Martin Chovan – Mikula, Blatný, T. Melichárek – Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň – Naurov, O. Ďuriš, Koložváry – Filo, Daňo, P. Kopecký
Banská Bystrica:
Šimonovič – Cebák, Vizváry, Kubka, Bambúch, Kolba, Vantroba, Biro – Lažo, M. Hudec, Weissmann – Tománek, Češík, Hvila – Rumpel, Šechný, Sýkora – Petro, A. Bezák, Kútny

ilustračné foto: Braňo Račko

S blížiacim sa koncom základnej časti sezóny 2010/2011 bojujú tímy vrchnej časti tabuľky o čo najlepšie umiestnenie pre play-off. Banská Bystrica, ktorej patrí zatiaľ tretie miesto, má ešte šancu dostať sa pred druhý Poprad. Priblížiť sa mu na rozdiel jedného bodu mohli zverenci trénera Staša víťazstvom na ľade Trenčína, príležitosť ale nevyužili.

Hráči spod Urpína síce od začiatku pôsobili hokejovejším dojmom, ale profitovať z toho nedokázali. V úvodnom dejstve chýbali výraznejšie šance na oboch stranách, tú najväčšiu spálil v 19. minúte Trenčan Ďuriš. Banskobystričania mohli poďakovať gólmanovi Šimonovičovi, ktorý predviedol skvelý zákrok.

Druhá tretina začala v rýchlejšom tempe. Vo výbornom svetle sa ukazoval predovšetkým domáci útočník Gašparovič. Mladý hokejista robil obrane „Baranov“ veľké problémy. V 23. minúte sa opäť mohli ujať vedenia domáci, Chovan však vo výbornej šanci gól nestrelil a ďalšiu snahu Trenčanov potom odsunutím bránky zabrzdil Vizváry. Za tento skutok putoval na trestnú lavicu. V 26. minúte prišiel prvý gólový moment. Po Filovej prihrávke sa pri tlaku domácich presadil Kopecký. Banská Bystrica mohla vyrovnať presne o štyri minúty, keď sa Lažo rútil sám na Hiadlovského. Mikrosúboj skúseného útočníka s gólmanom Dukly dopadol v prospech strážcu domácej svätyne. V 34. minúte prišli chvíle Gašparoviča. Najprv v ideálnej pozícii minul Šimonovičovu bránku, druhý krát mu gólovú radosť prekazil pohotovým zákrokom bystrický brankár. O tri minúty neskôr mal ďalšiu výbornú šancu Dukly Tybor.

Do záverečnej časti hry vstúpili Barani s cieľom konečne sa gólovo presadiť. Trenčania však umne bránili a v 46. minúte udreli opäť. Filo si tentoraz vymenil úlohu s Kopeckým, na dva razy prekonal Šimonoviča a zvýšil na 2:0. Len tridsaťosem sekúnd trvalo, kým domáca radosť prepukla znova – po krásnej akcii a koncovke Tvrdoňa prehrával favorit už 0:3. Bezmocnosť Banskobystričanov dokumentovala aj situácia z 50. minúty, keď sa Koložváry osamotený a nebránený pred Šimonovičom mohol spýtať, kam to chce, no nepochopiteľne zaváhal. V 54. minúte išiel na trestnú lavicu Šechný. Presilovku síce Trenčania nevyužili, ale 4 sekundy po návrate skúseného centra Bystrice na ľad, po peknej akcii Blatného a zakončujúceho Mikulu. Čestný úspech HC´05 zaznamenal 9 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď Kútny našiel Lisoňa a ten pokazil Hiadlovskému radosť z čistého konta.