Hokejisti HC´05 iClinic Banská Bystrica nestačili vo svojom druhom prípravnom zápase na rakúskeho účastníka EBEL ligy KAC Klagenfurt a podľahli mu 3:5.

KAC Klagenfurt vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 2. Bischofberger, 5. Harand, 8. Ganahl, 41. Bruckler, 48. Lundmark – 45. Valent, 50. Brittain, 54. Belluš

Zostava KAC Klagenfurt: Duba – Strong, Schumnig, Kapstad, Regehr, Robar, Duller, Schnetzer, Fischer – Harand (A), Hundertpfund, Rheault – Geier, Koch (A), Bischofberger – Richter, Talbot, Brucker – Ganahl, Neal, Lundmark (C)

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Gélinas, Dame-Malka, Ďatelinka (C), Kubka, Mihalik, Sedlák, Košecký, Grundling – Brittain, Bubela, Faille – Bartánus, Tamáši, Giľak – Gabor, Češík, Lamper – Andrisík, Valent, Belluš

V trojtisícovej hale Ledna Dvorana, ktorá sa nachádza v Maribore, nezačali hráči Banskej Bystrice svoje druhé predsezónne prípravné stretnutie vôbec dobre. Už v druhej minúte ich šokoval Johannes Bischofberger, ktorý otvoril skóre. Na konci piatej minúty to bolo 0:2, skóroval Patrick Harand a po treťom presnom zásahu do siete Lassilu, o ktorý sa postaral Manuel Ganahl, musel tréner Vladimír Országh siahnuť po oddychovom čase.

Druhá tretina začala pre baranov  taktiež zle, pretože Marco Bruckler sa trafil a tým pádom zvýšil na 4:0 už po tridsiatich deviatich sekundách čistého času. Banskobystričania sa dočkali gólu až v 25. minúte. Peter Valent využil presilovú hru a znížil na priebežných 1:4.

V poslednej časti hry kapitán Klagenfurtu Lundmark vrátil dvojgólové vedenie domácim. S Banskobystričanmi to opäť vyzeralo veľmi zle, avšak zverenci Vladimíra Országha zabrali v presilových hrách, kde znížili Brittain a Belluš. To však bolo zo strany hostí všetko, a tak Banskobystričania v druhom prípravnom stretnutí neuspeli a prehrali 3:5.

Už dnes čaká na baranov ďalší prípravný zápas opäť v Maribore, kde si zmerajú sily s rakúskym klubom EC Villacher SV. Začiatok duelu je naplánovaný na 16.00 hod.