Po troch dueloch mali barani na svojom konte tri výhry a deväť bodov. V nastolenom trende chceli pokračovať aj na Turci. Domáci Martin ale pred vlastnými fanúšikmi neplánoval byť len do počtu a chcel nadviazať na výhru so Žilinou.

MHC Martin vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po s. n. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Góly: 24. Špirko (Varga, Murček), rozh. náj. Špirko – 44. Matoušek (Čížek). Zápas sledovalo v Martine 1400 divákov.

Zostava MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Matejka, Jáchym, Dvořák, Rusina, Bačik, Varga To., Trávniček – Varga Ti., Špirko, Murček – Kokavec, Surovka, Pokrivčák – Rzavský, Dírer, Varga Ró. – Kabáč, Jurášek, Jokeľ

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Čížek, Gründling, Rosandič, Petran, Homer – Sonne, Galamboš, Majdan – Hudec, Handzuš, Gašpar – Handlovský, Kytnár, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper

IMG_1126Prvá tretina mala oťukávací charakter. Ako prvý sa ozvali domáci hokejisti, Pokrivčákova strela nenarobila Bacashihuovi žiadny problém. V 5. minúte sa do dobrej šance dostal Michal Handzuš, bývalý brankár Banskej Bystrice Michal Dzubina ale stál na mieste. V ďalšom priebehu ubudlo gólových šancí. Do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Do prostrednej dvadsaťminútovky vstúpili lepšie hosťujúci hráči, z ich tlaku ale žiadna výraznejšia šanca nevzišla. Naopak v 24. minúte z ničoho nič udreli Martinčania. Tibor Varga vystrelil z pravej strany, Bacashihua jeho strelu len vyrazil a Špirko z dorážky prekonal amerického legionára v bránke hostí – 1:0. O necelých 60 sekúnd mohlo byť vyrovnané, do zakončenia sa predral kapitán baranov Hudec, s jeho pokusmi si najprv obrana a následne aj brankár domácich poradili. V 29. minúte dostali výhodu presilovej hry zverenci trénera Vladimíra Országha. Až na strelu Handlovského si však výraznejšiu šancu nevypracovali. Do konca druhej časti sa hostia snažili vyrovnať, no proti stál dobre chytajúci Dzubina.

HC '05 Banska Bystrica - Medvescak Zahreb, hokej 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Už v 46 sekunde tretej tretiny mal gól na hokejke hosťujúci Matoušek. Domáci brankár si ale s jeho zakončením bravúrne poradil. Podobná situácia sa odohrala aj v 44. minúte, kedy sa do prečíslenia dostali Čížek s Matoušekom. Prvý menovaný prihrával Matoušekovi medzi kruhy a ten tentokrát vyšiel z mikrosúboja s Dzubinom víťazne – 1:1. Banskobystričanov strelený gól ešte viac nakopol. Domáca obrana na čele s gólmanom Dzubinom mala čoraz viac práce. Do konca záverečnej časti ale už gól nepadol a na rad prišlo predĺženie. V ňom boli taktiež aktívnejší barani, ale šance Handlovského, Galamboša či Lampera zostali nevyužité. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa presadil len jeden hráč, v poslednej sérii prekonal Bacashihuu domáci útočník Špirko a rozhodol o tom, že dva body zostanú v Martine. Hostia si tak na svoje konto pripisujú bod a v každom z doterajších štyroch súbojov bodovali.

V nedeľu 20. septembra zavítajú pod Urpín hokejisti Popradu. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.00 hod.

Tabuľka Tipsport ligy 2015/16 po 4. kole

Por. Tím Z V VP PP P Skóre B
1. Dukla Trenčín Dukla Trenčín 5 4 0 1 0 18 : 8 13
2. HC´ 05 iClinic Banská Bystrica HC´ 05 iClinic Banská Bystrica    4 3 0 1 0 8 : 4 10
3. HK mesta Zvolen HKM Zvolen 4 2 1 0 1 15 : 10 8
4. HK Poprad HK Poprad 4 1 2 0 1 12 : 11 8
5. MHC Martin MHC Martin 4 1 2 0 1 8 : 5 7
6. ŠHK 37 Piešťany ŠHK 37 Piešťany 4 2 0 0 2 11 : 11 6
7. HK Nitra HK Nitra 4 2 0 0 2 11 : 13 6
8. HK Orange 20 HK Orange 20 2 1 0 0 1 4 : 3 3
9. HC Košice HC Košice 4 0 1 0 3 9 : 12 2
10. MsHK DOXXbet Žilina MsHK DOXXbet Žilina 4 0 0 2 2 9 : 14 2