V prestávke medzi regulárnymi extraligovými kolami „barani“ vo štvrtok cestovali do Púchova, kde sa stretli s reprezentačnou „dvadsiatkou“. Zápas s pomalším úvodom sa nakoniec rozbehol až v samom závere, ktorý zvládli lepšie naši hráči a domácich podľa očakávaní porazili, v pomere 1:4.

HK Orange 20 – HC ’05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 59. Bagin (Šimčák, Kalináč) – 24. Lažo (Paľov, Kubka), 54. Rumpel (Češík), 56. Hlinka (Bezák, Lisoň), 60. Rumpel (Bambúch, Vantroba)

Zostavy tímov:

HK Orange 20: Šimboch – Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Kubica – Bene, Murček, Ihnaťo, Kalináč, Šimčák, Matoušek, Macík, Zigo, Chovan, Halás, Mráz, Krempaský

HC ‘05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Paľov, Kubka – Bezák, Hlinka, Lisoň, Rumpel, Češík, Kútny, Hvila, Šechný, Lažo, Koval, Petro, Bendík

ilustr. foto: Dušan Šípka

Zápas začal, ako to už pri stretnutí kvalitatívne vysoko rozdielnych celkov býva zvykom, prvotným „oťukávaním“. Reprezentačná dvadsiatka sa od začiatku snažila ako len vedela, na druhej strane „barani“ hrali na pol plynu, len toľko čo potrebovali. V prvej tretine sme boli nedisciplinovanejším tímom, no ani jedna zo šancí Kubku, Tršku, Uhnaťa či Kalináča v troch presilovkách domácich neskončila gólom. Z našich Simbocha navýraznejšie otestovali hlavne v závere Rumpel s Češíkom a Šechným. V prvej dvadsaťminútovke však úvodný gól stretnutia nepadol.

Po prekvapujúcej bezgólovej remíze z prvej tretiny sa v druhom dejstve barani začali viac zapájať do hry, z čoho pramenila zvýšená početnosť streľby a úvodný gól zápasu. Najskôr sa blysol domáci brankár, ktorý výborným zákrokom zneškodnil Kútneho strelu. V  24. minúte však už po samostatnom prieniku do pásma otvoril skóre zápasu Lažo. S úderom polovice zápasu mohlo byť už 0:2, po peknej technickej akcii Rumpela však zvonila len žrď brány mladíkov. Obrovskú šancu v presilovej hre mal zase Šechný, Šimboch bravúrnym zákrokom vykryl strelu s titulom „gólová“. Do konce tretiny na druhej strane mohol vyrovnať Matoušek, tiesnený však nezakončil presne.

Posledné dejstvo malo pomalší úvod, záver však stál za to. Najskôr sa ukázal opäť bravúrnym zákrokom Šimboch, ktorý opäť vyrazil strelu smerujúcu do odkrytej brány. V tomto zápase bol jednoznačne najlepším hráčom domácich. Následne však mladíci kapitulovali dvoma zlepenými gólmi. Najskôr prestrelil všetko čo mu stálo v ceste Rumpel, o dve minúty zvýšil na 0:3 dorážkou Bezákovej streli Hlinka. „Dvadsiatka“ ku koncu zapísala čestný úspech v podobe gólu Bagin. Posledné slovo v zápase však mal skúsenejší celok, dve sekundy pred koncom uzavrel na 1:4 Rumpel.